Nationala Romaniei

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-

RomanianSoccer.ro - Liga 2 - Results and table of Liga 2, Serie II

'The table of Liga 2, Serie II

Liga 2, Serie B
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1. Universitatea Cluj 34 21 9 4 49 - 21 72
2. Dacia Mioveni 34 17 9 8 44 - 26 60
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 34 18 5 11 40 - 31 59
4. Apulum Alba-Iulia 34 15 9 10 34 - 28 54
5. Minerul Lupeni 34 16 4 14 39 - 37 52
6. Gaz metan Mediaș 34 15 6 13 54 - 37 51
7. FC Caracal 34 15 4 15 40 - 33 49
8. Industria sârmei Câmpia-Turzii 34 13 8 13 31 - 36 47
9. FCU Politehnica II Timisoara 34 12 10 12 45 - 37 46
10. Corvinul Hunedoara 34 11 13 10 44 - 40 46
11. FCM Târgoviște 34 12 10 12 29 - 31 46
12. FCM Reșița 34 13 7 14 38 - 37 46
13. FC Bihor Oradea 34 12 10 12 40 - 42 46
14. CFR Timișoara 34 13 6 15 37 - 45 45
15. Building Vânju-Mare 34 11 8 15 28 - 33 41
16. FC Baia-Mare 34 9 8 17 27 - 54 35
17. Unirea Dej 34 7 6 21 31 - 62 27
18. Auxerre Lugoj 34 5 10 19 24 - 44 25
Relegated: Building Vânju-Mare, FC Baia-Mare, Auxerre Lugoj, Unirea Dej
Promoted: Mureșul Deva, Arieșul Turda, FC Drobeta Turnu-Severin, Liberty Salonta

'Round  1 • (12.08.2006)

Auxerre Lugoj - CFR Timișoara
2 - 0
Ciorega 30, Melinte 45
FC Caracal - FC Bihor Oradea
1 - 0
Istinie 2
Building Vânju-Mare - ISCT
0 - 0
-
Unirea Dej - Dacia Mioveni
0 - 2
Baicu 32, Ionescu 38
Minerul Lupeni - Corvinul Hunedoara
2 - 2
Mițiți 44p, Luca 90 - Păcurar 45, Pepenar 54
Poli II Timișoara - Gaz metan Mediaș
3 - 1
Luchin 5, M.Oprea 12p, Popovici 65 - Sanda 88 [06.09.2006]
FC Baia-Mare - Universitatea Cluj
1 - 2
Negrea 62 - R.Sabo 35, Stoianof 45
FCM Târgoviște - CSM Râmnicu-Vâlcea
1 - 0
Ciolca, 90p
Apulum Alba-Iulia - FCM Reșița
1 - 0
Dabu 25

'Round  2 • (19.08.2006)

CFR Timișoara - FC Caracal
2 - 1
Gheju 1, 64p - Militaru 57p
FC Bihor - Building Vanju-Mare
1 - 0
Lukacs 61
ISCT - Unirea Dej
2 - 0
Șagău 58, C.Bucur 70
Dacia Mioveni - Poli II Timișoara
1 - 1
Oprea 24 - Axente 88
Corvinul Hunedoara - FC Baia-Mare
5 - 0
Păcurar 5, 45, 47, 68p, Ambruș 42
Universitatea Cluj - FC Târgoviște
0 - 0
-
CSM Rm.Vâlcea - Apulum Alba-Iulia
2 - 1
Popa 27, Ciortan 86 - Manea 47
FCM Reșița - Auxerre Lugoj
1 - 1
Ploscariu 47 - Neagu 90
Gaz metan Mediaș - Minerul Lupeni
0 - 1
Mircea Rus 56 [20.09.2006]

'Round  3 • (23.08.2006)

Auxerre Lugoj - CSM Râmnicu-Vâlcea
1 - 0
Pintilie 1p
FC Caracal - FCM Reșița
0 - 1
Doană 80
Building Vânju-Mare - CFR Timișoara
0 - 1
Gheju 15
Minerul Lupeni - Dacia Mioveni
0 - 1
Drăghici 56
Politehnica II Timisoara - Unirea Dej
0 - 1
Zelencz 50
FC Baia Mare - Gaz metan Mediaș
1 - 1
Hodor 54 - Hooban 13
FC Târgoviște - Corvinul Hunedoara
3 - 0
D.Ambruș 2og, Ichim 35, Păștin 80
Apulum Alba-Iulia - Universitatea Cluj
0 - 0
-
FC Bihor Oradea - ISCT
1 - 1
Lukacs 38 - Șomotecan 13

'Round  4 • (26.08.2006)

Unirea Dej - Minerul Lupeni
1 - 2
Panin 81 - Itu 51, 84
CFR Timișoara - FC Bihor Oradea
1 - 1
S.Rădoi 73 - G.Tudor 43
ISCT - Poli II Timișoara
0 - 1
Turcu 68
Dacia Mioveni - FC Baia-Mare
3 - 0
Baicu 34p, Oprea 43, Cl.Ionescu 90
Corvinul Hunedoara - Apulum Alba-Iulia
1 - 1
Furdean 74 - Dabu 26
Gaz metan Mediaș- FC Târgoviște
0 - 0
-
Universitatea Cluj - Auxerre Lugoj
1 - 0
Szabo 6
CSM Râmnicu-Vâlcea - FC Caracal
1 - 3
Budean 36 - Popescu 6, 71, Vlăsceanu 88
FCM Reșița - Building Vânju-Mare
1 - 0
Stoianov 64p

'Round  5 • (02.09.2006)

Auxerre Lugoj - Corvinul Hunedoara
1 - 1
Pecarov 90 - Bunea 18
FC Caracal - Universitatea Cluj
4 - 0
S.Popescu 19, 77, Istinie 44, Boroiban 86
Building Vânju-Mare - CSM Rm.Vâlcea
1 - 0
Nițu 39
Minerul Lupeni - Poli II Timișoara
0 - 0
-
FC Baia-Mare - Unirea Dej
2 - 1
Negrea 4, 49 - Ștreangă 14
FC Târgoviște - Dacia Mioveni
1 - 2
Preda 90 - Ad.Oprea 45, Olteanu 90+3
Apulum Alba-Iulia - Gaz metan Mediaș
1 - 0
Marincean 43
CFR Timișoara - ISCT
0 - 2
C.Bucur 31, Dâmbean 72p
FC Bihor Oradea - FCM Reșița
1 - 1
Lupuț 67p - Gideon 32

'Round  6 • (9/10.09.2006)

Poli Timișoara - FC Baia-Mare
2 - 0
Străuț 14, V.Rada 82
ISCT - Minerul Lupeni
0 - 2
Mițiți 14, Dumitra 40
Dacia Mioveni - Apulum Alba-Iulia
0 - 0
-
Corvinul Hunedoara - FC Caracal
1 - 2
M.Dăscălescu 26 - Boroiban 9, Gheba 60
Gaz metan Mediaș - Auxerre Lugoj
3 - 1
Boaru 8, C.Prodan 41, 63 - Moga 50
Universitatea Cluj - Building Vânju-Mare
1 - 0
Stoianof 34
CSM Rm.Vâlcea - FC Bihor Oradea
3 - 1
Cumpănașu 34, Melcea 57, Georgescu 60 - Grigore 61
FCM Reșița - CFR Timișoara
5 - 1
Amzucu 20, Crișan 24, Lazarovici 38, Doană 74, Boterez 82 - Rădoi 43
Unirea Dej - FC Târgoviște
1 - 1
Ștreangă 23 - Gânju 4 [10.09.2006]

'Round  7 • (16.09.2006)

Auxerre Lugoj - Dacia Mioveni
0 - 1
Oprea 76
FC Caracal - Gaz metan Mediaș
1 - 0
Șerban 63
Building Vânju-Mare - Corvinul
1 - 1
Gheorghe 45 - Păcurar 83
FC Baia-Mare - Minerul Lupeni
2 - 1
Fabian 4, Bichiri 53 - Vezan 34
FCM Târgoviște - Poli II Timișoara
1 - 0
Raicu 5p
Apulum Alba-Iulia - Unirea Dej
0 - 2
Fl.Dan 46p, Mitu 54
CFR Timișoara - CSM Râmnicu-Vâlcea
1 - 2
Mihăilă 82p - Budean 60, Murineanu 90
FC Bihor Oradea - Universitatea Cluj
0 - 1
Stoianof 20
FCM Reșița - Ind.sârmei C.Turzii
0 - 0
-

'Round  8 • (22.09.2006)

Unirea Dej - Auxerre Lugoj
1 - 0
Chiorean 60
Minerul Lupeni - FCM Târgoviște
2 - 1
Boroncoi 51, Fl.Constantin 85og - Preda 62
Poli II Timișoara - Apulum Alba-Iulia
0 - 1
Manea 2
ISCT - FC Baia-Mare
0 - 0
-
Dacia Mioveni - FC Caracal
3 - 0
Marinescu 7, Cl.Ionescu 33, Baicu 38p
Corvinul Hunedoara - FC Bihor Oradea
5 - 1
Kiraly 7, Bunea 17, Pepenar 35, 39, Vișan 90+3 - Szelesi 76
Gaz metan Mediaș - Building Vânju-Mare
3 - 0
Iorga 10, C.Prodan 45, Boaru 90+2
Universitatea Cluj - CFR Timișoara
2 - 1
R.Sabo 55p, 67p - Gheju 30
CSM Râmnicu-Vâlcea - FCM Reșița
2 - 1
Dumitru 26, Melcea 72 - Rupa 56

'Round  9 • (30.09.2006)

Auxerre Lugoj - Poli II Timișoara
1 - 1
Pecarov 1 - Buș 53p
FC Caracal - Unirea Dej
3 - 0
Boroiban 7, 58p, Vlăsceanu 12
Building Vânju-Mare - Dacia Mioveni
0 - 0
-
FCM Târgoviște - FC Baia-Mare
2 - 1
R.Dobre 86, 90 - Bota 69p
Apulum Alba-Iulia - Minerul Lupeni
0 - 2
Neagu 2, Daj 48
CFR Timișoara - Corvinul Hunedoara
0 - 0
-
FC Bihor Oradea - Gaz metan Mediaș
4 - 0
Fele 18, Cipău 45, 48, Lupașcu 62
CSM Râmnicu-Vâlcea - ISCT
0 - 2
Țiplea 29, Bucur 89
FCM Reșița - Universitatea Cluj
1 - 3
Izvernari 48 - Goga 9, R.Sabo 14, Szekely 84

'Round  10 • (07.10.2006)

Unirea Dej - Building Vânju-Mare
0 - 2
Poenaru 9, Cită 23
Minerul Lupeni - Auxerre Lugoj
2 - 1
Itu 35p, Moga 86og - Petre 90
Poli II Timișoara - FC Caracal
2 - 1
Axente 2, Buș 59p - Pasăre 54
FC Baia-Mare - Apulum Alba-Iulia
1 - 1
Fabian 72 - Opriceană 64
ISCT - FCM Târgoviște
1 - 0
Șagău 27
Dacia Mioveni - FC Bihor Oradea
1 - 1
Baicu 38 - Lupașcu 31
Corvinul Hunedoara - FCM Reșița
2 - 0
Dăscălescu 53, Păcurar 76
Gaz metan Mediaș - CFR Timișoara
2 - 0
Boaru 40, Prodan 44
"U" Cluj - CSM Râmnicu-Vâlcea
1 - 1
M.Popescu 75 - Budean 31

'Round  11 • (14.10.2006)

Auxerre Lugoj - FC Baia-Mare
1 - 0
B.Petre 6
FC Caracal - Minerul Lupeni
2 - 0
Boroiban 18p, Șerban 50
Building V.Mare - Poli II Timișoara
0 - 0
-
Apulum Alba-Iulia - FCM Târgoviște
1 - 0
Ghiorma 26
CFR Timișoara - Dacia Mioveni
1 - 0
Lupșa 85
FC Bihor Oradea - Unirea Dej
1 - 1
Lupuț 22p - Zelencz 81
Universitatea Cluj - ISCT
3 - 0
Giurgiu 39, Șomcherechi 52, Ungurușan 81
CSM Râmnicu-Vâlcea - Corvinul
0 - 1
Dăscălescu 32
FCM Reșița - Gaz metan Mediaș
1 - 0
Doană 4

'Round  12 • (21.10.2006)

Unirea Dej - CFR Timișoara
1 - 4
Chiorean 64 - Rădoi 28, 37, 67, Gheju 78
Minerul Lupeni - Building Vânju-Mare
1 - 0
Itu 4
Poli II Timișoara - FC Bihor Oradea
4 - 0
Buș 27, Torje 58, Axente 71, Popovici 80
FC Baia-Mare - FC Caracal
1 - 1
Petrovan 13 - S.Popescu 49
FCM Târgoviște - Auxerre Lugoj
1 - 0
A.Niță 15
ISCT - Apulum Alba-Iulia
0 - 0
-
Dacia Mioveni - FCM Reșița
1 - 0
J.Stoica 35
Corvinul - Universitatea Cluj
1 - 1
Pepenar 90p - Ungurușan 42
Gaz metan Mediaș - CSM Rm.Vâlcea
0 - 0
-

'Round  13 • (28.10.2006)

Auxerre Lugoj - Apulum Alba-Iulia
1 - 1
Nicolin 52 - C.Cristea 13
FC Caracal - FCM Târgoviște
1 - 0
A.Șerban 88
Building Vânju-Mare - FC Baia-Mare
0 - 3
Săndulescu 32, 87, Petrovan 72
CFR Timișoara - Poli II Timișoara
3 - 2
Dragalina 41, Rădoi 74, Mihăilă 86p - Axente 37, Luchin 62
FC Bihor Oradea - Minerul Lupeni
3 - 2
Iacob 48, 59, Miculescu 77 - Vezan 62, Diaconescu 72
Corvinul Hunedoara - ISCT
4 - 1
Păcurar 55p, 84, Pepenar 59, Furdean 85 - Dâmbean 30p
Universitatea Cluj - Gaz metan Mediaș
2 - 0
Sabo 9, 90p
CSM Râmnicu-Vâlcea - Dacia Mioveni
2 - 1
Melcea 55, Cercel 74p - B.Stoica 66
FCM Reșița - Unirea Dej
3 - 0
Amzucu 23, Doană 45, Crișan 82

'Round  14 • (04.11.2006)

Auxerre Lugoj - ISCT
1 - 1
Miculescu 8 - Fetiță 7
Unirea Dej - CSM Râmnicu-Vâlcea
1 - 2
Chiorean 87 - Moț 72, Melcea 75
Minerul Lupeni - CFR Timișoara
2 - 0
Daj 20, Itu 62
Poli II Timișoara - FCM Reșița
1 - 1
Dochița 62 - Gideon 3
FC Baia-Mare - FC Bihor Oradea
0 - 0
-
FCM Târgoviște - Building Vânju-Mare
2 - 1
L.Nicolae 54, Pastin 87 - Zamfir 51
Apulum Alba-Iulia - FC Caracal
2 - 0
Manea 30, Zăgrean 61
Dacia Mioveni - Universitatea Cluj
1 - 3
Cl.Ionescu 50 - Szabo 9, Szekely 14, Ghindaru 58
Gaz metan Mediaș - Corvinul Hunedoara
3 - 1
Nan 15, Hoban 45, Prodan 58 - Păcurar 44

'Round  15 • (11.11.2006)

FC Caracal - Auxerre Lugoj
2 - 1
Boroiban 40, Vlăsceanu 90 - B.Petre 53
Building V.Mare - Apulum Alba-Iulia
2 - 1
Ciochină 42, Șerban 66 - I.Cazan 75 [12.11]
CFR Timișoara - FC Baia-Mare
2 - 1
Gheju 45, 85p - Popan 87
FC Bihor Oradea - FCM Târgoviște
0 - 1
Dobre 46
ISCT - Gaz metan Mediaș
3 - 1
Bucur 16, 29, Gheți 33 - Boaru 90p
Corvinul Hunedoara - Dacia Mioveni
0 - 0
-
Universitatea Cluj - Unirea Dej
4 - 0
Cordoș 12, Iodi 57, Văscan 74, Giurgiu 75
CSM Rm.Vâlcea - Poli II Timișoara
1 - 0
Melcea 61
FCM Reșița - Minerul Lupeni
1 - 0
Crișan 59

'Round  16 • (18.11.2006)

Auxerre Lugoj - Building Vânju-Mare
0 - 0
-
FC Caracal - ISCT
0 - 1
C.Bucur 19
Unirea Dej - Corvinul Hunedoara
2 - 1
Chiorean 60, Gorga 73 - Dăscălescu 47
Minerul Lupeni - CSM Rm.Vâlcea
1 - 0
M.Rus 81p
Poli II Timișoara - "U" Cluj
0 - 0
-
FC Baia-Mare - FCM Reșița
1 - 0
Bota 25p
FCM Târgoviște - CFR Timișoara
0 - 0
-
Apulum Alba-Iulia - FC Bihor Oradea
1 - 0
Ghiorma 13
Dacia Mioveni - Gaz metan Mediaș
1 - 0
Drăghici 40

'Round  17 • (25.11.2006)

Building Vânju-Mare - FC Caracal
3 - 0
Gheorghe 34, Șerban 42, Gădăleanu 49
CFR Timișoara - Apulum Alba-Iulia
2 - 1
Gheju 59, 77 - Ghiorma 86p
FC Bihor Oradea - Auxerre Lugoj
3 - 1
Oros 13, Lupașcu 50, Foro 53 - Pecarov 71
ISCT - Dacia Mioveni
3 - 1
Gheți 8, J.Stoica 51 og, C.Bucur 90+3 - Drăghici 78
Corvinul - Poli II Timișoara
0 - 0
-
Gaz metan Mediaș - Unirea Dej
3 - 2
Boaru 45, Nan 52, Gego 78 - Chiorean 43, Balmoș 65
Universitatea Cluj - Minerul Lupeni
3 - 1
R.Sabo 18, Șomcherechi 62, I.Szekely 90p - Itu 57
CSM Râmnicu-Vâlcea - FC Baia-Mare
3 - 0
Lepădatu 21, Mocioacă 52, Melcea 60
FCM Reșița - FCM Târgoviște
4 - 0
Ploscariu 8, C.Străuț 55, Stoianov 74, Gideon 90

'The table of Liga 2, Serie II

Liga 2, Serie II
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1. Universitatea Cluj 17 11 5 1 27 - 11 38
2. Dacia Mioveni 17 8 5 4 19 - 12 29
3. Minerul Lupeni 17 9 2 6 21 - 17 29
4. FC Caracal 17 9 1 7 22 - 18 28
5. Industria sârmei Câmpia-Turzii 17 7 6 4 17 - 14 27
6. CSM Râmnicu-Vâlcea 17 8 2 7 19 - 17 26
7. FCM Reșița 17 7 4 6 21 - 14 25
8. FCM Târgoviște 17 7 4 6 14 - 14 25
9. Apulum Alba-Iulia 17 6 6 5 13 - 13 24
10. CFR Timișoara 17 7 3 7 19 - 24 24
11. Corvinul Hunedoara 17 5 8 4 26 - 18 23
12. FCU Politehnica II Timisoara 17 5 7 5 17 - 12 22
13. Gaz metan Mediaș 17 5 3 9 17 - 22 18
14. FC Bihor Oradea 17 4 6 7 18 - 24 18
15. Building Vânju-Mare 17 4 5 8 10 - 15 17
16. FC Baia-Mare 17 4 5 8 14 - 25 17
17. Auxerre Lugoj 17 3 6 8 13 - 19 15
18. Unirea Dej 17 4 2 11 14 - 32 14

'Round  18 • (03.03.2007)

CFR Timișoara - Auxerre Lugoj
0 - 0
-
FC Bihor Oradea - FC Caracal
2 - 1
Iacob 31, 65 - Șerban 77
ISCT - Building Vânju-Mare
2 - 0
Gheți 44, Dâmbean 62p
Dacia Mioveni - Unirea Dej
1 - 1
Nedelea 30 - Deac 90
Corvinul Hunedoara - Minerul Lupeni
3 - 1
Pribac 29, Dăscălescu 45, Furdean 53 - M.Niculescu 55
Gaz metan Mediaș - Poli II Timișoara
1 - 1
Hoban 77 - Radovankovic 31
Universitatea Cluj - FC Baia-Mare
3 - 0
Savu 38, Ghindaru 90, Goga 92
CSM Râmnicu-Vâlcea - FCM Târgoviște
2 - 1
Cumpănașu 49, Moț 77 - Zidăroiu 63
FCM Reșița - Apulum Alba-Iulia
0 - 0
-

'Round  19 • (10.03.2007)

FCM Târgoviște - Universitatea Cluj
1 - 0
Cazacu 84
Building Vânju-Mare - FC Bihor Oradea
3 - 0
Gădăleanu 10, Zamfir 42, Șerban 77
Unirea Dej - ISCT
1 - 0
Deac 40
Poli II Timișoara - Dacia Mioveni
1 - 0
Mansour 81
FC Baia-Mare - Corvinul Hunedoara
0 - 0
-
Minerul Lupeni - Gaz metan Mediaș
1 - 0
M.Rus 90
FC Caracal - CFR Timișoara
1 - 1
Boroiban 14 - Mihăilă 7p
Apullum Alba Iulia - CSM Râmnicu-Vâlcea
1 - 2
Mărincean 52 - Jovanovic 88, Cercel 94p
Auxerre Lugoj - FCM Reșița
0 - 1
Nădăban 72

'Round  20 • (17.03.2007)

CSM Râmnicu-Vâlcea - Auxerre Lugoj
1 - 0
Jovanovic 8
FCM Reșița - FC Caracal
1 - 0
Nădăban 58
CFR Timișoara - Building Vânju-Mare
2 - 0
Barjani 21, Grigore 76
Dacia Mioveni - Minerul Lupeni
2 - 1
Bunea 41, Baicu 94 - Itu 75p
Unirea Dej - Politehnica II Timisoara
3 - 2
Bota 19p, Hotico 29, 70 - Axente 60, Torje 73p
Gaz metan Mediaș - FC Baia Mare
4 - 0
Dudiță 4, Prodan 54, Sabou 56, Paina 84
Corvinul Hunedoara - FC Târgoviște
0 - 0
-
Universitatea Cluj - Apulum Alba-Iulia
1 - 1
Sabo 41 - Cristea 21
ISCT - FC Bihor Oradea
0 - 0
-

'Round  21 • (24.03.2007)

Minerul Lupeni - Unirea Dej
1 - 0
Cireș 45
FC Bihor Oradea - CFR Timișoara
1 - 0
Pătrașcu 6
Poli II Timișoara - ISCT
4 - 1
Axente 7, 42, Torje 23, 78 - Bucur 79
FC Baia-Mare - Dacia Mioveni
0 - 1
Nedelea 90
Apulum Alba-Iulia - Corvinul Hunedoara
2 - 1
Cristea 17, Voiculeț 53 - Pepenar 3
FC Târgoviște - Gaz metan Mediaș
1 - 0
Raicu 14p
Auxerre Lugoj - Universitatea Cluj
0 - 1
Goga 7
FC Caracal - CSM Râmnicu-Vâlcea
0 - 2
Moț 75, Cercel 88p
Building Vânju-Mare - FCM Reșița
2 - 1
Șerban 14, Poenaru 50 - Luca 74

'Round  22 • (31.03.2007)

Corvinul Hunedoara - Auxerre Lugoj
1 - 0
Pribac 26
Universitatea Cluj - FC Caracal
1 - 0
A.Savu 51
CSM Rm.Vâlcea - Building Vânju-Mare
0 - 0
-
Poli II Timișoara - Minerul Lupeni
2 - 1
Poparadu 12, Pătraș 60 - Vezan 17
Unirea Dej - FC Baia-Mare
1 - 1
Chioran 15 - Darabus 80
Dacia Mioveni - FC Târgoviște
0 - 0
-
Gaz metan Mediaș - Apulum Alba-Iulia
1 - 0
Prodan 5
ISCT - CFR Timișoara
1 - 0
Bucur 60
FCM Reșița - FC Bihor Oradea
1 - 1
Luca 7 - Iacob 63p

'Round  23 • (07.04.2007)

FC Baia-Mare - Poli Timișoara
2 - 1
Iațu 37, Hodor 69 - Acsinte 18
Minerul Lupeni - ISCT
2 - 1
M.Niculescu 25, Itu 39 - Perde 9
Apulum Alba-Iulia - Dacia Mioveni
2 - 1
Marincian 84, Zegrean 90+2 - Olteanu 28
FC Caracal - Corvinul Hunedoara
2 - 0
Gheba 69, 74
Auxerre Lugoj - Gaz metan Mediaș
1 - 2
Bărburescu 40 - Prodan 64, Gego 85
Building Vânju-Mare - Universitatea Cluj
1 - 0
Nilă 57
FC Bihor Oradea - CSM Rm.Vâlcea
1 - 2
Achim 41 - Onofrei 4, Pier 20
CFR Timișoara - FCM Reșița
1 - 0
Gheju 74p
FC Târgoviște - Unirea Dej
3 - 1
R.Dobre 21, 85, Raicu 39 - Dacin 25

'Round  24 • (14.04.2007)

Dacia Mioveni - Auxerre Lugoj
3 - 0
Drăghici 21, Baicu 34, Kiraly 45
Gaz metan Mediaș - FC Caracal
2 - 0
Prodan 34, Dudiță 64
Corvinul - Building Vânju-Mare
0 - 0
-
Minerul Lupeni - FC Baia-Mare
4 - 0
Săndulescu 58og, Itu 77, M.Rus 85, 90
Poli II Timișoara - FCM Târgoviște
6 - 1
Rada 43, Scutaru 55, Străuț 58, Dăminuță 72, Oprea 75, Axente 90p - Dobre 87
Unirea Dej - Apulum Alba-Iulia
0 - 2
Zăgrean 49, Cazan 56
CSM Râmnicu-Vâlcea - CFR Timișoara
2 - 1
Jovanović 8, 36 - Enciu 59
Universitatea Cluj - FC Bihor Oradea
1 - 0
Savu 52
Ind.sârmei C.Turzii - FCM Reșița
1 - 0
G.Bar 68

'Round  25 • (21.04.2007)

Auxerre Lugoj - Unirea Dej
1 - 1
Marc 40 - V.Ambruș 68
FCM Târgoviște - Minerul Lupeni
0 - 0
-
Apulum Alba-Iulia - Poli II Timișoara
0 - 2
M.Oprea 2, L.Turcu 69
FC Baia-Mare - ISCT
1 - 0
Simao 77
FC Caracal - Dacia Mioveni
0 - 2
M.Olteanu 20, C.Șerban 80
FC Bihor Oradea - Corvinul Hunedoara
2 - 2
R.Radu 38, R.Iacob 46p - Pribac 26, Furdean 39
Building Vânju-Mare - Gaz metan Mediaș
0 - 3
C.Prodan 5, 60, Paina 52
CFR Timișoara - Universitatea Cluj
5 - 3
Gheju 35, 42 p, 62, 82p, Parfenie 75 - Goga 52, Parfenie 60 og, A.Savu 61
FCM Reșița - CSM Râmnicu-Vâlcea
3 - 1
Amzucu 12, Gideon 72, Nădăban 90+3 - Melcea 40

'Round  26 • (25.04.2007)

Poli II Timișoara - Auxerre Lugoj
1 - 4
M.Oprea 87 - Marchish 8p, Rogozinaru 18, Ploscariu 79, Roibu 85
Unirea Dej - FC Caracal
1 - 1
Zdrancă 27og - A.Filip 80
Dacia Mioveni - Building Vânju-Mare
1 - 0
Doman 9
FC Baia-Mare - FCM Târgoviște
1 - 0
Simao 54
Minerul Lupeni - Apulum Alba-Iulia
1 - 0
M.Niculescu 88
Corvinul Hunedoara - CFR Timișoara
2 - 0
Pepenar 33, 66
Gaz metan Mediaș - FC Bihor Oradea
0 - 2
Iacob 20, Achim 26
ISCT - CSM Râmnicu-Vâlcea
0 - 0
-
Universitatea Cluj - FCM Reșița
2 - 1
Goga 47, Stoianof 75 - Mihalcea 82

'Round  27 • (28.04.2007)

Building Vânju-Mare - Unirea Dej
3 - 0
Poenaru 20, Nițu 42, Șerban 77
Auxerre Lugoj - Minerul Lupeni
0 - 0
-
FC Caracal - Poli II Timișoara
2 - 0
Schintee 54, Boroiban 59
Apulum Alba-Iulia - FC Baia-Mare
3 - 0
Zăgrean 24, Dâlbea 34, 76
FCM Târgoviște - ISCT
3 - 0
Batota 9, Raicu 21p, Ciolca 79
FC Bihor Oradea - Dacia Mioveni
2 - 0
Lucaci 3, Iacob 90p
FCM Reșița - Corvinul Hunedoara
1 - 2
Luca 12 - Dăscălescu 23p, Pribac 58
CFR Timișoara - Gaz metan Mediaș
0 - 3
Boaru 2, Paina 27, 77
CSM Râmnicu-Vâlcea - "U" Cluj
0 - 0
-

'Round  28 • (05.05.2007)

FC Baia-Mare - Auxerre Lugoj
2 - 0
B.Pereș 60, Negrea 70
Minerul Lupeni - FC Caracal
0 - 2
Schintee 59, Boroiban 81
Poli II Timișoara - Building V.Mare
0 - 0
-
FCM Târgoviște - Apulum Alba-Iulia
1 - 3
Raicu 54p - M.Manea 18, C.Cristea 84, Voiculeț 90+3
Dacia Mioveni - CFR Timișoara
2 - 2
I.Vladu 29, B.Stoica 70 - Gheju 56, Mănăilă 88
Unirea Dej - FC Bihor Oradea
0 - 1
R.Iacob 23
ISCT - Universitatea Cluj
0 - 2
D.Goga 81, 88
Corvinul - CSM Râmnicu-Vâlcea
2 - 1
Vișan 2, D.Ambruș 28 - V.Moț 52
Gaz metan Mediaș - FCM Reșița
5 - 0
Boaru 2, 44, 65, Fl. Sabou 5, Fl. Lazăr 68

'Round  29 • (09.05.2007)

CFR Timișoara - Unirea Dej
2 - 1
R.Stan 32, Grigore 85 - Purda 50 og
Building Vânju-Mare - Minerul Lupeni
3 - 2
Poenaru 72, I.Gheorghe 85, Nițu 87 - Itu 42, 54
FC Bihor Oradea - Poli II Timișoara
1 - 3
R. Iacob 16 - Dochiță 5, Soporan 26, M.Oprea 69
FC Caracal - FC Baia-Mare
4 - 0
Boroiban 25, 69, S.Popescu 40, Șerban 87
Auxerre Lugoj - FCM Târgoviște
1 - 0
Marchiș 31
Apulum Alba-Iulia - ISCT
1 - 0
Mărincean 23
FCM Reșița - Dacia Mioveni
0 - 2
I.Baicu 68, Ionescu 70
Universitatea Cluj - Corvinul
1 - 0
D. Goga 43
CSM Rm.Vâlcea - Gaz metan Mediaș
1 - 0
Vlăduți 66

'Round  30 • (12.05.2007)

Apulum Alba-Iulia - Auxerre Lugoj
2 - 2
Cazan 62, Oroian 89 - Mihalache 2, Ciorega 90
FCM Târgoviște - FC Caracal
0 - 0
-
FC Baia-Mare - Building Vânju-Mare
1 - 1
Iațu 37 - Gădăleanu 84
Poli II Timișoara - CFR Timișoara
2 - 0
Oprea 50, 69
Minerul Lupeni - FC Bihor Oradea
2 - 1
Câmpean 19, Itu 59 - Lucas 57
ISCT - Corvinul Hunedoara
4 - 1
Țiplea 21, Gheți 22, Bucur 25, Oneț 76 - Dăscălescu 88
Gaz metan Mediaș - Universitatea Cluj
0 - 0
-
Dacia Mioveni - CSM Râmnicu-Vâlcea
2 - 0
Păcurar 47, Baicu 87p
Unirea Dej - FCM Reșița
1 - 2
Velencz 90+3 - Cojocaru 64p, Marincău 67

'Round  31 • (19.05.2007)

ISCT - Auxerre Lugoj
1 - 0
B.Costea 89
CSM Râmnicu-Vâlcea - Unirea Dej
2 - 0
Onofrei 14, Moț 70
CFR Timișoara - Minerul Lupeni
2 - 0
Gheju 39, Enciu 56
FCM Reșița - Poli II Timișoara
3 - 1
Gideon 47, 84, Doană 66 - Dochiță 5
FC Bihor Oradea - FC Baia-Mare
1 - 0
Szeleș 57
Building Vânju-Mare - FCM Târgoviște
2 - 1
I.Gheorghe 54, Ciucu 72 - Gădăleanu 23 og
FC Caracal - Apulum Alba-Iulia
0 - 1
C.Cristea 61
Universitatea Cluj - Dacia Mioveni
0 - 0
-
Corvinul Hunedoara - Gaz metan Mediaș
1 - 1
Furdean 22 - Buzean 86

'Round  32 • (26.05.2007)

Auxerre Lugoj - FC Caracal
0 - 3
Berzea 61, Boroiban 63, Schintee 83
Apulum Alba-Iulia - Building V.Mare
1 - 0
Ghiorma 86
FC Baia-Mare - CFR Timișoara
0 - 2
Gheju 4p, 11
FCM Târgoviște - FC Bihor Oradea
1 - 1
Oană 54 - Lukacs 84
Gaz metan Mediaș - ISCT
4 - 1
Prodan 43, 45, Boaru 46, Sabou 75 - Ignat 71
Dacia Mioveni - Corvinul Hunedoara
3 - 0
-
Unirea Dej - Universitatea Cluj
0 - 2
Negrean 40, Morar 78
Poli II Timișoara - CSM Rm.Vâlcea
0 - 1
Negruț 78
Minerul Lupeni - FCM Reșița
2 - 0
Itu 4, Diaconescu 90

'Round  33 • (02.06.2007)

Building Vânju-Mare - Auxerre Lugoj
3 - 1
Șerban 31, Faget 35, Gădăleanu 61 - Petrișor 15
ISCT - FC Caracal
2 - 1
Molnar 26, Dâmbean 83 - Săvulescu 12
Corvinul Hunedoara - Unirea Dej
4 - 0
Furdean 12, Dăscălescu 45, 67, Cristean 56
CSM Rm.Vâlcea - Minerul Lupeni
3 - 0
Dandea 38, 44, Negruț 71
"U" Cluj - Poli II Timișoara
4 - 1
Șomcherechi 3, A.Savu 76, Vădană 83, D.Goga 85 - Ad.Popa 75
FCM Reșița - FC Baia-Mare
3 - 2
Marincău 24, 62, Cojocaru 57 - Simao 1, Hodor 56
CFR Timișoara - FCM Târgoviște
0 - 2
Anton 4, Raicu 81p
FC Bihor Oradea - Apulum Alba-Iulia
3 - 1
Radu 7, 43, Lukacs 23 - Dalbea 47
Gaz metan Mediaș - Dacia Mioveni
5 - 3
Boaru 2, 86, C.Prodan 34p, 54, Hovan 78 - Ionescu 36, Drăghici 89, Damaschin 90

'Round  34 • (09.06.2007)

FC Caracal - Building Vânju-Mare
1 - 0
Boroiban 20
Apulum Alba-Iulia - CFR Timișoara
1 - 0
Ghiorma 8p
Auxerre Lugoj - FC Bihor Oradea
1 - 3
Ploscariu 91p - Șeroni 70, R.Iacob 82, 88
Dacia Mioveni - ISCT
2 - 0
Cl.Ionescu 56, 85
Poli II Timișoara - Corvinul
1 - 1
A.Popa 21 - Pepenar 14
Unirea Dej - Gaz metan Mediaș
3 - 6
Goga 8, C.Pop 12, Hauși 75 - Boaru 1p, Curtean 7, 20, 69, Crăciun 21, C. Prodan 61, Tepar 85
Minerul Lupeni - Universitatea Cluj
0 - 1
Borza 32
FC Baia-Mare - CSM Râmnicu-Vâlcea
3 - 1
Simao 15, 55, Negrea 30 - Cilean 82
FCM Târgoviște - FCM Reșița
0 - 0
-

'The table of Liga 2, Serie II

Liga 2, Serie B
Pd
W
D
L
F - A
Pts
1. Universitatea Cluj 34 21 9 4 49 - 21 72
2. Dacia Mioveni 34 17 9 8 44 - 26 60
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 34 18 5 11 40 - 31 59
4. Apulum Alba-Iulia 34 15 9 10 34 - 28 54
5. Minerul Lupeni 34 16 4 14 39 - 37 52
6. Gaz metan Mediaș 34 15 6 13 54 - 37 51
7. FC Caracal 34 15 4 15 40 - 33 49
8. Industria sârmei Câmpia-Turzii 34 13 8 13 31 - 36 47
9. FCU Politehnica II Timisoara 34 12 10 12 45 - 37 46
10. Corvinul Hunedoara 34 11 13 10 44 - 40 46
11. FCM Târgoviște 34 12 10 12 29 - 31 46
12. FCM Reșița 34 13 7 14 38 - 37 46
13. FC Bihor Oradea 34 12 10 12 40 - 42 46
14. CFR Timișoara 34 13 6 15 37 - 45 45
15. Building Vânju-Mare 34 11 8 15 28 - 33 41
16. FC Baia-Mare 34 9 8 17 27 - 54 35
17. Unirea Dej 34 7 6 21 31 - 62 27
18. Auxerre Lugoj 34 5 10 19 24 - 44 25
Relegated: Building Vânju-Mare, FC Baia-Mare, Auxerre Lugoj, Unirea Dej
Promoted: Mureșul Deva, Arieșul Turda, FC Drobeta Turnu-Severin, Liberty Salonta


 

RomanianSoccer.ro - Liga 2 - Results and table of Liga 2, Serie II