Arbitru Alexandru Tudor
Arbitri asistenţi Istvan Kovacs, Florin Păunescu
Arbitru observator Bogdan Velicu
Observator Lică Movilă

Meciul din data 29.03.2014 dintre echipele Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Istvan Kovacs, Florin Păunescu.

Viitorul Constanța: Dragoș BALAURU, Mircea Ionuț AXENTE, Romario Sandu BENZAR, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Cristian GAVRA, Ionuț Justinian LARIE, Ionuț Adrian PUȚANU, Alin Dorinel TOȘCA, Alexandru LAZĂR si rezervele: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Alexandru BUZBUCHI, Sergiu Ionuț MOGA, Ionuț Eugen NĂSTĂSIE, Florin Lucian TĂNASE, Ionuț Daniel VÂNĂ.

ACS Poli Timișoara: NUNO CLARO Simões Coimbra, Cristian BĂRBUȚ, Nicolás Martín GOROBSOV, Ioan MERA, Danijel MORARIJU, Florin NANU, Szabolcs SZÉKELY, Răzvan TRANDU, Alin Ioan ȘERONI, Claudiu BELU-IORDACHE si rezervele: Cristian Nicolae BOLDEA, Wilson Edgar James KNEESHAW, Florin Gheorghe NOHAI, Eduard PAP, Aleksandar PETROVIĆ, Adrian Florin POPARADU, Alin ROMAN.

GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Szabolcs SZÉKELY (atacant). In minutul 19 al partidei dintre Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Nicolás Martín GOROBSOV
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 43 al partidei dintre Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Alin Ionuț CÂRSTOCEA si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolás Martín GOROBSOV si intra Adrian Florin POPARADU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Florin NANU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Cristian Nicolae BOLDEA
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Răzvan TRANDU
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Florin NANU (mijlocaș stânga). In minutul 66 al partidei dintre Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara, scorul devine 1 - 2.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Alexandru DAMINUȚĂ si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 81, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Szabolcs SZÉKELY
In minutul 90, schimbare, iese atacant Szabolcs SZÉKELY si intra Wilson Edgar James KNEESHAW

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

BENZAR Romario 38’
42’ Nicolás GOROBSOV
1 - 1 Alexandru BĂLUȚĂ 43’
Alin CÂRSTOCEA
Florin TĂNASE
46’
51’ Nicolás GOROBSOV
Adrian POPARADU
52’ Florin NANU
59’ Cristian BĂRBUȚ
Cristian BOLDEA
61’ Răzvan TRANDU
Mircea AXENTE 65’
Alexandru BĂLUȚĂ 65’
1 - 2 66’ Florin NANU
Cristian DAMINUȚĂ
Ionuț VÂNĂ
73’
Mircea AXENTE
Bogdan ŢÂRU
81’
85’ Szabolcs SZÉKELY
90’ Szabolcs SZÉKELY