Arbitri asistenţi Miklós Nagy, Sebastian Stoianov
Arbitru observator Florin Hâncu
Observator Cătălin Popa
Spectatori 4.000

Meciul din data 17.08.2014 dintre echipele Ceahlăul Piatra-Neamț si Dinamo București se disputa in localitatea Piatra-Neamţ pe stadionul Ceahlăul. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu impreuna cu arbitrii asistenti Miklós Nagy, Sebastian Stoianov.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Andrei Vlăduț PAVEL, Doru POPADIUC, Vaidas SLAVICKAS, Andrei Ovidiu MARC, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Oleg CLONIN, Lucian Cristian CAZAN, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Nicolae CALANCEA, Vlad Alexandru ACHIM, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si rezervele: Tudor MÂNDRUŞCĂ, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Marius Ștefan RUSU, Marius Gheorghe ONCIU, Lucas Gabriel López GARCÍA, Adrian Ion GHEORGHIU, Bojan JOVIĆ.

Dinamo București: Valentin Marius LAZĂR, Alexandru Traian MARC, Cosmin Gabriel MATEI, Steliano FILIP, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Collins Ngoran Suiru FAI, Kamil BILIŃSKI, BOUBACAR Mansaly, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Alexandre Benjamin DURIMEL, Andrei CORDOȘ si rezervele: Adrian POPA II, Constantin GRECU, Francisco WANDERSON Miranda, Dorin ROTARIU, Cătălin Ilie SAMOILĂ, Denis Vasile LEMAC, Bogdan Cătălin GAVRILĂ.

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Andrei CORDOȘ
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 45+3, Ceahlăul Piatra-Neamț - Dinamo București, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș defensiv BOUBACAR Mansaly si intra Dorin ROTARIU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Cosmin Gabriel MATEI (mijlocaș central). In minutul 62 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Lucas Gabriel López GARCÍA
In minutul 69, schimbare, iese atacant Andrei Vlăduț PAVEL si intra Tudor MÂNDRUŞCĂ
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv ELTON Charles Figueiredo da Silva si intra Francisco WANDERSON Miranda
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Doru POPADIUC si intra Adrian Ion GHEORGHIU
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Cosmin Gabriel MATEI si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Collins Ngoran Suiru FAI
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Oleg CLONIN

BILIŃSKI
27’ Andrei CORDOȘ
45+2’ Steliano FILIP
1 - 0 penalty Vlad ACHIM 45+3’
Andrei DUMITRAȘ 46’
61’ Mansaly BOUBACAR