Arbitri asistenţi Gabriel Stroe, Alexandru Vodă
Arbitru observator George Ionescu
Observator Cătălin Cursaru
Spectatori 2.000

Meciul din data 15.09.2014 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Oțelul Galați se disputa in localitatea Ion Oblemenco pe stadionul Craiova. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Haţegan impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Stroe, Alexandru Vodă.

CS Universitatea Craiova: Nuno Miguel Monteiro ROCHA, MADSON Henrique Nascimento Santos, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Silviu IZVORANU, Costin Romeo CURELEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Pablo Daniel BRANDÁN, Nicuşor Silviu BANCU, Sebastian Zoltán ACHIM, Bogdan Ilie VĂTĂJELU si rezervele: Andrei Mihai HERGHELIGIU, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Cătălin George STRATON, Mihăiță Păunel PLEŞAN, Viorel FERFELEA, Stephane ACKA, Dacian Șerban VARGA.

Oțelul Galați: Alexandru Florian ZAHARIA, Enes ŠIPOVIČ, Alexandru TUDORIE, Dragoş Mihai PLOPEANU, Lucian MURGOCI, George Andrei MIRON, Ciprian Ștefan MILEA, Karol KARLÍK, Stelian Nicolae CUCU, Samuel COJOC, Cristian CRISTEA si rezervele: Serkan ÇIFTÇI, Cosmin Valentin STOIAN, Constantin MIŞELĂRICU, Emil Gabriel JULA, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Mihai ADĂSCĂLIȚEI, Andrei Florin MARUS.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, George Andrei MIRON
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Silviu IZVORANU si intra Stephane ACKA
In minutul 50, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça. CS Universitatea Craiova va trebui sa trebui sa joace restul de 40 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Ionuț Laurian TÂRNĂCOP
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Ciprian Ștefan MILEA si intra Mihai ADĂSCĂLIȚEI
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de MADSON Henrique Nascimento Santos (mijlocaș defensiv). In minutul 61 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Oțelul Galați, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 61, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Emil Gabriel JULA
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș defensiv MADSON Henrique Nascimento Santos si intra Mihăiță Păunel PLEŞAN
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Karol KARLÍK
In minutul 73, schimbare, iese atacant Cristian CRISTEA si intra Serkan ÇIFTÇI
In minutul 90+1, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Serkan ÇIFTÇI. Oțelul Galați va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Mihăiță Păunel PLEŞAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

TUDORIE
29’ Alexandru Florian ZAHARIA
4’ George MIRON
Silviu IZVORANU
Stephane ACKA
46’
Silveira KAY 50’
Alexandru BĂLUȚĂ
Ionuț TÂRNĂCOP
54’
56’ Ciprian MILEA
Mihai ADĂSCĂLIȚEI
1 - 0 Henrique MADSON 61’
61’ Alexandru TUDORIE
Emil JULA
Henrique MADSON
Mihăiţă PLEŞAN
61’
64’ Karol KARLÍK
73’ Cristian CRISTEA