Arbitri asistenţi Ciprian Danşa şi Imre Bucsi
Arbitru observator Cristian Nica
Observator Cătălin Cursaru
Spectatori 2.000

Meciul din data 26.09.2014 dintre echipele FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Iaşi pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Dragoş Istrate impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Danşa şi Imre Bucsi.

FC Politehnica Iași: Gomo Richard ONDUKU, Adrian OLAH, Daniel Ionuț NOVAC, Cristian Lucian MUNTEANU, Cristian Costel MELINTE, Branko GRAHOVAC, Leonard DOBRE, Alexandru CREŢU, Valentin COȘEREANU, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: Valentin Costin DIMA, Alexandru Mugurel DEDU, Alessandro CAPARCO, Lukács BŐLE, Narcis Iulian BĂDIC, Kabiru AKINSOLA Olarewaju, Bogdan Valentin VIŞA.

Concordia Chiajna: Alexandru Constantin STAN, Carlos WELLINGTON da Silva, Florin LOVIN, Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Flavius PURECE, Marius George PENA, Vasile MAFTEI, Aleksandar Antoniev DYULGHEROV, Ricardo Miguel Martins ALVES, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Fernando Henrique BOLDRIN si rezervele: Neluț Stelian ROȘU, Alexandru Ionuţ GUDEA, Hristijan DRAGARSKI, Donovan DEEKMAN, Mihai DINA, Matej BAGARIĆ, Adrian CRISTEA.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Alexandru CREŢU (mijlocaș defensiv). In minutul 19 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marius George PENA (atacant). In minutul 26 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Adrian OLAH
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Carlos WELLINGTON da Silva (atacant). In minutul 36 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, scorul devine 1 - 2.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Aleksandar Antoniev DYULGHEROV
In minutul 46, schimbare, iese atacant Leonard DOBRE si intra Kabiru AKINSOLA Olarewaju
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Ricardo Miguel Martins ALVES si intra Hristijan DRAGARSKI
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marius George PENA
In minutul 59, schimbare, iese atacant Carlos WELLINGTON da Silva si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 6, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cristian Lucian MUNTEANU
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alexandru Constantin STAN
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru CREŢU si intra Alexandru Mugurel DEDU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Ionuț NOVAC si intra Lukács BŐLE
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 85, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Mihai DINA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin Flavius PURECE
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Victor Teodor RÂMNICEANU
In minutul 90+5, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Adrian OLAH a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 90+5 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Concordia Chiajna.

1 - 2 36’ Carlos WELLINGTON
41’ Aleksandar DYULGHEROV
Leonard DOBRE
Kabiru AKINSOLA
46’
46’ RICARDO ALVES
Hristijan DRAGARSKI
50’ Marius PENA
59’ Carlos WELLINGTON
Neluț ROȘU
Cristian MUNTEANU 6’
61’ Alexandru STAN
Alexandru CREŢU
Alexandru DEDU
73’
Daniel NOVAC
Lukács BŐLE
73’
76’ Fernando BOLDRIN
Alexandru ŢIGĂNAŞU 78’
85’ Marius PENA
Mihai DINA
Ionuţ VOICU 89’
89’ Florin PURECE
90+3’ Victor RÂMNICEANU