Arsenal London - Hull City - 18.10.2014 English version
Data disputării 18.10.2014 - 17:00
Stadion Emirates
Localitatea Londra

Meciul din data 18.10.2014 dintre echipele Arsenal Londra si Hull City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Emirates.

Arsenal Londra: Santiago Cazorla, Héctor BELLERIN, Mathieu Flamini, Jack Wilshere, Danny Welbeck, Wojciech Szczęsny, Alexis Sánchez, Alex Oxlade-Chamberlain, Nacho Monreal, Per Mertesacker, Kieran Gibbs si rezervele: Joel Campbell, Mikel Arteta, Otto DEMBROVSCHI, Damián Martínez, Francis Coquelin, Tomáš Rosický.

Hull City: Alexandru Cătălin NEAGU, Michael Dawson, Mohamed Diamé, Ahmed Elmohamady, Stephen Harper, James Chester, Tom Huddlestone, Jake Livermore, Andrew Robertson, Curtis Davies, Hatem Ben Arfa si rezervele: Eldin Jakupović, Stephen Quinn, Gastón Ramírez, Liam Rosenior, Alex Bruce, Robert Brady.

GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Alexis Sánchez (mijlocaș dreapta). In minutul 13 al partidei dintre Arsenal Londra si Hull City, Arsenal Londra deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Mohamed Diamé (mijlocaș central). In minutul 17 al partidei dintre Arsenal Londra si Hull City, Hull City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 43, schimbare, iese portar Stephen Harper si intra Eldin Jakupović
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, James Chester
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Alexandru Cătălin NEAGU (atacant). In minutul 46 al partidei dintre Arsenal Londra si Hull City, scorul devine 1 - 2.
In minutul 63, schimbare, iese atacant Alexandru Cătălin NEAGU si intra Gastón Ramírez
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mathieu Flamini si intra Otto DEMBROVSCHI
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Tom Huddlestone
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Jack Wilshere
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Jack Wilshere si intra Joel Campbell
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Santiago Cazorla
In minutul 84, schimbare, iese fundaș central Michael Dawson si intra Alex Bruce
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Danny Welbeck (atacant). In minutul 90+1 al partidei dintre Arsenal Londra si Hull City, Arsenal Londra reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

1 - 1 17’ Mohamed DIAME
43’ Stephen HARPER
Eldin JAKUPOVIC
44’ James CHESTER
1 - 2 46’ Alexandru Cătălin NEAGU
63’ Alexandru Cătălin NEAGU