Southampton FC - Manchester United - 08.12.2014 English version
Data disputării 08.12.2014 - 22:00
Stadion St Mary's Stadium
Localitatea Southampton

Meciul din data 08.12.2014 dintre echipele Southampton FC si Manchester United se disputa in localitatea Southampton pe stadionul St Mary's Stadium.

Southampton FC: Fraser Forster, José Fonte, Steven Davis, Nathaniel Clyne, Ryan Bertrand, Shane Long, Victor Wanyama, Dušan Tadić , Graziano Pellè, Sadio Mané, Maya Yoshida si rezervele: Jake HESKETH, Florin GARDOȘ, Kelvin Davis, Matt Targett, Harrison Reed, Emmanuel Mayuka, Lloyd Isgrove.

Manchester United: Juan Mata, Patrick McNair, Marcos Rojo, Wayne Rooney, Christopher Smalling, Antonio Valencia, Robin van Persie, Ashley Young, Marouane Fellaini, David de Gea, Michael Carrick si rezervele: Nicolae IONESCU, James Wilson, Anders Lindegaard, Ander Herrera, Darren Fletcher, Radamel Falcao, Jonathan Evans.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Robin van Persie (atacant). In minutul 12 al partidei dintre Southampton FC si Manchester United, Manchester United deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 18, schimbare, iese fundaș central Christopher Smalling si intra Jonathan Evans
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Graziano Pellè (atacant). In minutul 31 al partidei dintre Southampton FC si Manchester United, Southampton FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 39, schimbare, iese fundaș central Patrick McNair si intra Ander Herrera
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Dušan Tadić si intra Jake HESKETH
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Robin van Persie (atacant). In minutul 71 al partidei dintre Southampton FC si Manchester United, scorul devine 1 - 2.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Shane Long si intra Emmanuel Mayuka
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Juan Mata si intra Darren Fletcher
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Sadio Mané
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Wayne Rooney
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, José Fonte

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Manchester United.

0 - 1 12’ Robin VAN PERSIE
18’ Christopher SMALLING