Hull City - Leicester City - 28.12.2014 English version
Data disputării 28.12.2014 - 17:00
Stadion KC Stadium
Localitatea Kingston upon Hull

Meciul din data 28.12.2014 dintre echipele Hull City si Leicester City se disputa in localitatea Kingston upon Hull pe stadionul KC Stadium.

Hull City: Robert Brady, Liam Rosenior, Omatsone Aluko, Alex Bruce, Curtis Davies, Ahmed Elmohamady, Jake Livermore, Allan McGregor, David Meyler, Stephen Quinn, Gastón Ramírez si rezervele: Maynor Figueroa, Stephen Harper, Alexandru Cătălin NEAGU, Thomas Ince, Harry Maguire, Yannick Sagbo, Nikica Jelavić.

Leicester City: Riyad Mahrez, Esteban Cambiasso, Benjamin Hamer, Matthew James, Paul Konchesky, Westley Morgan, David Nugent, Jeffrey Schlupp, Daniel Simpson, Leonardo Ulloa, Marcin Wasilewski si rezervele: Ritchie De Laet, Daniel Drinkwater, Dean Hammond, Anthony Knockaert, Liam Moore, Christopher Wood.

In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Daniel Simpson
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Riyad Mahrez (mijlocaș dreapta). In minutul 32 al partidei dintre Hull City si Leicester City, Leicester City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Gastón Ramírez si intra Nikica Jelavić
In minutul 55, schimbare, iese atacant Leonardo Ulloa si intra Christopher Wood
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Paul Konchesky
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central David Meyler si intra Thomas Ince
In minutul 62, schimbare, iese atacant Omatsone Aluko si intra Alexandru Cătălin NEAGU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Esteban Cambiasso si intra Daniel Drinkwater
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Riyad Mahrez si intra Ritchie De Laet
In minutul 88, jucatorul echipei Leicester City, Paul Konchesky a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Leicester City ramane din minutul 88 in 10 jucatori.
In minutul 90+4, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Hull City, Stephen Quinn. Hull City va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Leicester City.

ULLOA
31’ Danny SIMPSON
0 - 1 32’ Riyad MAHREZ
Gastón RAMIREZ
Nikica JELAVIC
46’
55’ Leonardo ULLOA
Christopher WOOD
58’ Paul KONCHESKY
David MEYLER
Thomas INCE
61’
Omatsone ALUKO
Alexandru Cătălin NEAGU
62’
71’ Esteban CAMBIASSO