Stoke City - Manchester United - 01.01.2015 English version
Data disputării 01.01.2015 - 14:45
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-en-Trent

Meciul din data 01.01.2015 dintre echipele Stoke City si Manchester United se disputa in localitatea Stoke-en-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Ryan Shawcross, Jonathan Walters, Erik Pieters, Steven N'Zonzi, Marc Muniesa, Mame Biram Diouf, Peter Crouch, Geoffrey Cameron, Asmir Begović, Marko Arnautović, Glenn Whelan si rezervele: Marc Wilson, Robert Huth, Jack Butland, Phillip Bardsley, Oussama Assaidi, Charlie Adam.

Manchester United: Michael Carrick, David de Gea, Jonathan Evans, Radamel Falcao, Phil Jones, Juan Mata, Wayne Rooney, Luke Shaw, Christopher Smalling, Robin van Persie, Ashley Young si rezervele: Anders Lindegaard, Darren Fletcher, Ander Herrera, Nicolae IONESCU, Rafael Pereira, James Wilson, Tyler Blackett.

GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Ryan Shawcross (fundaș central). In minutul 02 al partidei dintre Stoke City si Manchester United, Stoke City deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Radamel Falcao (atacant). In minutul 26 al partidei dintre Stoke City si Manchester United, Manchester United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Luke Shaw si intra Nicolae IONESCU
In minutul 64, schimbare, iese atacant Radamel Falcao si intra Ander Herrera
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ashley Young si intra Rafael Pereira
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Marko Arnautović si intra Oussama Assaidi