Chelsea London - Newcastle United - 10.01.2015 English version
Data disputării 10.01.2015 - 17:00
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 10.01.2015 dintre echipele Chelsea Londra si Newcastle United se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Eden Hazard, Willian Borges, John Terry, Oscar dos Santos, Nemanja Matić, Branislav Ivanović, Cesc Fàbregas, Diego Costa, César Azpilicueta, Petr Čech, Kurt Zouma si rezervele: Loïc Rémy, Ramires Santos, John Obi Mikel, Filipe Luís, Didier Drogba, Thibaut Courtois, Gary Cahill.

Newcastle United: Mike Williamson, Ayoze Pérez, Moussa Sissoko, Tim Krul, Yoan Gouffran, Daryl Janmaat, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Rémy Cabella, Vurnon Anita si rezervele: Ľubomír Šatka, Haris Vučkić, Freddie Woodman, Emmanuel Rivière, Davide Santon, Samuel Ameobi, Massadio Haïdara.

In minutul 37, schimbare, iese fundaș stânga César Azpilicueta si intra Filipe Luís
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Oscar dos Santos (mijlocaș central). In minutul 43 al partidei dintre Chelsea Londra si Newcastle United, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Mike Williamson
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Jack Colback
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 59 al partidei dintre Chelsea Londra si Newcastle United, scorul devine 2 - 0.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Yoan Gouffran si intra Samuel Ameobi
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Paul Dummett
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Nemanja Matić
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Oscar dos Santos
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra Ramires Santos
In minutul 84, schimbare, iese atacant Diego Costa si intra Loïc Rémy
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Moussa Sissoko si intra Emmanuel Rivière

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Chelsea Londra.

FILIPE Luis
37’
1 - 0 dos Santos OSCAR 43’
45+1’ Michael WILLIAMSON