Arsenal London - Liverpool FC - 04.04.2015 English version
Data disputării 04.04.2015 - 14:45
Stadion Emirates
Localitatea Londra

Meciul din data 04.04.2015 dintre echipele Arsenal Londra si Liverpool FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Emirates.

Arsenal Londra: Laurent Koscielny, David Ospina, Otto DEMBROVSCHI, Nacho Monreal, Per Mertesacker, Olivier Giroud, Francis Coquelin, Santiago Cazorla, Héctor BELLERIN, Mesut Özil, Alexis Sánchez si rezervele: Theo Walcott, Tomáš Rosický, Matt MACEY, Kieran Gibbs, Mathieu Flamini, Gabriel Armando de Abreu, Jack Wilshere.

Liverpool FC: Mamadou Sakho, Kolo Touré, Raheem Sterling, Alberto Moreno, Lazar Marković, Simon Mignolet, Lucas Leiva, Jordan Henderson, Emre Can, Philippe Coutinho, Joseph Allen si rezervele: Daniel Sturridge, Javier Manquillo, Ianos BRÂNZĂ, Dejan Lovren, Cameron BRANNAGAN, Fabio Borini, Glen Johnson.

GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Héctor BELLERIN (fundaș dreapta). In minutul 37 al partidei dintre Arsenal Londra si Liverpool FC, Arsenal Londra deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Mesut Özil (mijlocaș stânga). In minutul 40 al partidei dintre Arsenal Londra si Liverpool FC, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Alexis Sánchez (mijlocaș dreapta). In minutul 45 al partidei dintre Arsenal Londra si Liverpool FC, scorul devine 3 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Lazar Marković si intra Daniel Sturridge
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Emre Can
In minutul 49, schimbare, iese fundaș central Laurent Koscielny si intra Gabriel Armando de Abreu
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Otto DEMBROVSCHI si intra Mathieu Flamini
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Héctor BELLERIN
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Mesut Özil si intra Danny Welbeck
In minutul 76, Arsenal Londra - Liverpool FC, scor 3 - 1, gol din penalty transformat pentru Liverpool FC de Jordan Henderson
In minutul 84, jucatorul echipei Liverpool FC, Emre Can a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Liverpool FC ramane din minutul 84 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Olivier Giroud (atacant). In minutul 90+1 al partidei dintre Arsenal Londra si Liverpool FC, scorul devine 4 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Arsenal Londra.