Arbitri asistenţi Octavian Șovre, Adrian Ghinguleac
Arbitru observator Iulian Radu
Observator Mihai Stancu
Spectatori 2.600

Meciul din data 24.04.2015 dintre echipele Dinamo București si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2.600 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre, Adrian Ghinguleac.

Dinamo București: Gordan BUNOZA, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Kamil BILIŃSKI, Hatem ABD ELHAMED, Marius Silviu ALEXE, Nicolae Adrian GRIGORE, Dorin ROTARIU, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Alexandru Traian MARC, Andrei Ovidiu MARC, Valentin Marius LAZĂR si rezervele: Collins Ngoran Suiru FAI, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Marian CRISTESCU, Marius Constantin NICULAE, Ionuț NEDELCEARU, Kristijan NAUMOVSKI, Ionuț Daniel ȘERBAN.

CFR 1907 Cluj: Ionuț Justinian LARIE, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Mihai Adrian MINCĂ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Grégory Victor TADÉ, Antonio JAKOLIŠ, Férébory DORÉ, Ciprian Ioan DEAC, Cătălin CARP, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Andrei Simion TÂNC, Szilard VERES, Giorgi CHANTURIA, Anthony CARTER, Remo AMADIO.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cătălin CARP
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin Marius LAZĂR si intra Marius Constantin NICULAE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Hatem ABD ELHAMED (mijlocaș defensiv). In minutul 50 al partidei dintre Dinamo București si CFR 1907 Cluj, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Justinian LARIE
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Mário Jorge Malico Paulino CAMORA (fundaș stânga). In minutul 53 al partidei dintre Dinamo București si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Marius Constantin NICULAE
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolae Adrian GRIGORE si intra Marian CRISTESCU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Giorgi CHANTURIA
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Marius Silviu ALEXE si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 76, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC. CFR 1907 Cluj va trebui sa trebui sa joace restul de 14 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 78, schimbare, iese atacant Férébory DORÉ si intra Szilard VERES
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ

DORÉ
29’ Cătălin CARP
36’ Sulley MUNIRU
Valentin LAZĂR
Marius NICULAE
46’
1 - 0 Hatem ABD ELHAMED 50’
51’ Ionuț LARIE
1 - 1 53’ Mário CAMORA
Marius NICULAE 59’
Nicolae GRIGORE
Marian CRISTESCU
64’
70’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN