Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 3.000

Meciul din data 22.10.2016 dintre echipele Gaz metan Mediaș si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz Metan. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Gaz metan Mediaș: Mircea Ionuț AXENTE, Iulian Lucian CRISTEA, ERIC de Oliveira Pereira, Azdren LLULLAKU, Alexandru MUNTEANU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Aleksandar ŠUŠNJAR, Radu Neculai ZAHARIA, Jasmin TRTOVAC, Roberto ROMEO, Dario RUGAŠEVIĆ si rezervele: Ionuț Arghir BUZEAN, Ovidiu Alexandru BIC, Cristian DANCI, Sabin Dănuț LUPU, Andrei Daniel MARINESCU, Darius Dumitru OLARU, Ciprian Cătălin PETRE.

CS Universitatea Craiova: Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicolae CALANCEA, Andrei Virgil IVAN, Simon Moise MĂZĂRACHE, Apostol Aleksandrov POPOV, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Marius Ionuț BRICEAG, Stephane ACKA si rezervele: GUSTAVO Di Mauro Vagenin, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Renato KELIĆ, Alin Mihai MANEA, Laurențiu POPESCU, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Nicuşor Silviu BANCU.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 33, Gaz metan Mediaș - CS Universitatea Craiova, scorul este 0 - 1. Autogol, inscris de Roberto ROMEO
In minutul 46, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Ciprian Cătălin PETRE
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU (mijlocaș stânga). In minutul 50 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CS Universitatea Craiova, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU (mijlocaș stânga). In minutul 59 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (mijlocaș dreapta). In minutul 63 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Radu Neculai ZAHARIA
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Dario RUGAŠEVIĆ
In minutul 85, schimbare, iese atacant Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central ERIC de Oliveira Pereira si intra Sabin Dănuț LUPU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Virgil IVAN
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Ionuț Arghir BUZEAN
In minutul 90+1, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Renato KELIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

RAMBÉ
28’ Alexandru BĂLUȚĂ
Mircea AXENTE 31’
0 - 1 autogol Roberto ROMEO 33’
Mircea AXENTE
Ciprian PETRE
46’
1 - 1 Azdren LLULLAKU 50’
2 - 1 Azdren LLULLAKU 59’
2 - 2 63’ Andrei IVAN
Radu ZAHARIA 68’
Dario RUGAŠEVIĆ 84’
85’ RAMBÉ
Nicuşor BANCU
ERIC
Sabin Dănuț LUPU
88’
90’ Andrei IVAN
Alexandru MUNTEANU
Ionuț BUZEAN
90’
90+1’ Simon MĂZĂRACHE