Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 300

Meciul din data 09.12.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Voluntari se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Balaci (DT Severin) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

ACS Poli Timișoara: Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Cristian Dorel SCUTARU, Adrian Florin POPARADU, Octavian DRĂGHICI, Cătălin Petre DOMAN, Cristian BĂRBUȚ, Marius Marian CROITORU, Cristian BOCŞAN, Andrei Viorel ARTEAN, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Fernando LLORENTE Mañas, Daniel Petru VĂDRARIU, Alexandru Adrian POPOVICI, Mădălin George SMARANDA, George Alexandru NEAGU, Sebastian MAILAT, Alin Ionuț CÂRSTOCEA.

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Hrvoje SPAHIJA, Daniel Ionuț NOVAC, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Vasile MAFTEI, Petre Daniel IVANOVICI, Mircea Alexandru BORNESCU, Alexandru Cătălin COMAN, Costin Romeo CURELEA, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT si rezervele: Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Doru POPADIUC, Andrei LUNGU, Mircea Valentin LEASĂ, Adrian Ionuț BĂLAN, Dragoș BALAURU, Venelin FILIPOV.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Marius Marian CROITORU
In minutul 37, ACS Poli Timișoara - FC Voluntari, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Cătălin Petre DOMAN
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Costin Romeo CURELEA
In minutul 45+2, jucatorul echipei FC Voluntari, Costin Romeo CURELEA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 45+2 in 10 jucatori.
In minutul 45+2, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Lucian CERNAT. FC Voluntari va trebui sa trebui sa joace restul de 45 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 9 jucatori.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Doru POPADIUC
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Fernando LLORENTE Mañas
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
In minutul 66, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Petre Daniel IVANOVICI si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Andrei LUNGU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Adrian Florin POPARADU si intra Alin Ionuț CÂRSTOCEA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Fernando LLORENTE Mañas

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

1 - 0 penalty Cătălin DOMAN 37’
44’ Costin CURELEA
45+2’ Costin CURELEA
45+2’ Florin CERNAT
55’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Doru POPADIUC
58’ Ionuț BALAUR
Marius CROITORU
Fernando LLORENTE
59’
60’ Vasile MAFTEI
Octavian DRĂGHICI
Alexandru POPOVICI
66’
67’ Petre IVANOVICI
Adrian BĂLAN
77’ Laurențiu MARINESCU