Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Iulius Nemțeanu (București)
Spectatori 10.442

Meciul din data 25.02.2017 dintre echipele Dinamo București si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 10.442 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru István Kovács (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Alexandru Cerei (Cluj).

Dinamo București: Sergiu Cătălin HANCA, Steliano FILIP, Claude Pierre Marie DIELNA, Azer BUŠULADŽIĆ, Claudiu Vasile BUMBA, Adam NEMEC, Ionuț NEDELCEARU, Dan Nicolae NISTOR, Antun PALIĆ, Jaime Manuel PENEDO Cano, José Antonio ROMERA Navarro si rezervele: Tha'er Fayed BAWAB, Luka MARIĆ, May Sphiwe MAHLANGU, Alin DUDEA, Maximiliano Fernando OLIVA, Daniel Iliuță POPA, Iustin Alin POPESCU.

CS Universitatea Craiova: Renato KELIĆ, Alexandru MATEIU, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Simon Moise MĂZĂRACHE, Apostol Aleksandrov POPOV, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Andrei Virgil IVAN, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Marius Ionuț BRICEAG, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: MADSON Henrique Nascimento Santos, Alin Mihai MANEA, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Nusmir FAJIĆ, Nicolae CALANCEA, Alexandre Jean-Luc BARTHE.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 06 al partidei dintre Dinamo București si CS Universitatea Craiova, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 14 al partidei dintre Dinamo București si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
In minutul 24, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MATEIU si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Renato KELIĆ si intra Alexandre Jean-Luc BARTHE
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Antun PALIĆ si intra May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandre Jean-Luc BARTHE
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Adam NEMEC
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Claudiu Vasile BUMBA si intra Tha'er Fayed BAWAB
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de GUSTAVO Di Mauro Vagenin (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre Dinamo București si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 1.
In minutul 75, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 77, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Maximiliano Fernando OLIVA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicolae CALANCEA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Jaime Manuel PENEDO Cano
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Tha'er Fayed BAWAB

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

2 - 0 Adam NEMEC 14’
24’ Alexandru MATEIU
Vagenin GUSTAVO
46’ Renato KELIĆ
Alexandre BARTHE
Sergiu HANCA 50’
Antun PALIĆ
May Sphiwe MAHLANGU
60’
64’ Alexandre BARTHE
Adam NEMEC 64’
Claudiu BUMBA
Tha'er BAWAB
66’
2 - 1 74’ Vagenin GUSTAVO
75’ Simon MĂZĂRACHE
NUNO ROCHA
Adam NEMEC
Maximiliano Fernando OLIVA
77’
Steliano FILIP 85’
86’ Vagenin GUSTAVO
88’ Nicolae CALANCEA