Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 10237

Meciul din data 16.07.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Voluntari se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 10237 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Daniel Mitruți (Craiova).

Fotbal Club FCSB: Dennis MAN, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Ionuț Justinian LARIE, Gabriel Nicolae ENACHE, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Constantin Valentin BUDESCU, Doru Mihai PINTILII, Florin Lucian TĂNASE, Ovidiu Marian POPESCU, Florin Constantin NIȚĂ si rezervele: William Douglas DE AMORIM, Marko MOMČILOVIĆ, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Denis ALIBEC, Daniel BENZAR, Vlad Alexandru ACHIM, Eduard Cornel STĂNCIOIU.

FC Voluntari: Mihai Cristian POPESCU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Dragoș BALAURU, Vlad Alexandru OLTEANU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Vasile MAFTEI, Costin LAZĂR, Gabriel Mihai DEAC, Adrian Ionuț BĂLAN, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Alexandru TUDORIE, Doru POPADIUC, Răzvan Gabriel PETRARIU, Petre Daniel IVANOVICI, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ.

In minutul 06, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Costin LAZĂR
In minutul 34, Fotbal Club FCSB - FC Voluntari, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Costin LAZĂR si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 46, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Denis ALIBEC
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Marian POPESCU si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 55 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian POPESCU
In minutul 75, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra William Douglas DE AMORIM
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 90+2 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Voluntari, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Mihai PINTILII 06’
07’ Alexandru RĂUŢĂ
Ovidiu POPESCU 29’
32’ Costin LAZĂR
1 - 0 penalty Constantin BUDESCU 34’
36’ Vasile MAFTEI
Harlem GNOHÉRÉ 37’
46’ Gabriel Mihai DEAC
Alexandru TUDORIE
46’ Costin LAZĂR
Petre IVANOVICI
Harlem GNOHÉRÉ
Denis ALIBEC
46’
Ovidiu POPESCU
51’
1 - 1 55’ Adrian BĂLAN
65’ Mihai Cristian POPESCU