0 - 2

CSM Politehnica Iași - CFR 1907 Cluj - 05.08.2017 English version
Data disputării 05.08.2017 - 21:00
Arbitru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe)
Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Sebastian Stoianov (Constanța)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Aurel Beldeanu
Spectatori 3000

Meciul din data 05.08.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Sebastian Stoianov (Constanța).

FC Politehnica Iași: TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA, Marius CHELARU, Danu SPĂTARU, Andrei Dumitru SIN, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Aleksei KOȘELEV, Luwagga William KIZITO, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Ionuț Adrian CIOINAC si rezervele: Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Adrian Sabin MOLDOVAN, Andu Marian MOISI, Ivan KELAVA, Narcis Iulian BĂDIC, Pedro Amando Rafael MENDES.

CFR 1907 Cluj: Andrei Iosif MUREŞAN, Emmanuel Juan CULIO, Ciprian Ioan DEAC, Ovidiu Ștefan HOBAN, Cristian Marian MANEA, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Bryan NOUVIER, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Urko Mateos VERA, Cosmin Andrei VÂTCĂ si rezervele: Tomislav DUKA, Yasin HAMED, Srdjan LUCHIN, Dan Nicolae NISTOR, Billel OMRANI, Laurențiu Daniel RUS, Jérémy Loteteka BOKILA.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Dumitru SIN
In minutul 23, FC Politehnica Iași - CFR 1907 Cluj, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Emmanuel Juan CULIO
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ovidiu Ștefan HOBAN (mijlocaș defensiv). In minutul 33 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Dan Nicolae NISTOR
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Luwagga William KIZITO si intra Pedro Amando Rafael MENDES
In minutul 66, schimbare, iese atacant Urko Mateos VERA si intra Billel OMRANI
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cristian Marian MANEA
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Danu SPĂTARU si intra Adrian Sabin MOLDOVAN
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Bryan NOUVIER
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Ciprian Ioan DEAC si intra Laurențiu Daniel RUS
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cosmin Andrei VÂTCĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Narcis BĂDIC
57’
61’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN
Dan NISTOR
Luwagga KIZITO
Pedro MENDES
62’
66’ Urko Mateos VERA