Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 250

Meciul din data 09.02.2018 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Voluntari se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 250 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Bogdan Velicu (București).

ACS Poli Timișoara: Cristian Costel MELINTE, Adrian ZALUSCHI, Alexandru Adrian POPOVICI, Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Gabriel Cristian VAŞVARI, Sebastian VELCOTĂ, George Alexandru NEAGU, Alexandru Teofil CIUCUR, Marius Marian CROITORU, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Akaki KHUBUTIA, Andrei Ștefan ENESCU, Cătălin Petre DOMAN, Vasile Marius CURILEAC, Cosmin Marian BÂRNOI, Andrei Viorel ARTEAN.

FC Voluntari: Răzvan Gabriel PETRARIU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Marian PLEAȘCĂ, Cosmin Florin ACHIM, Costin LAZĂR, Petre Daniel IVANOVICI, Lucian Cristian CAZAN, Daniel BENZAR, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Adrian Ionuț BĂLAN si rezervele: Adrian Ionuț VOICU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Daniel Ionuț NOVAC, Mircea Valentin LEASĂ, Dragoș BALAURU, Gabriel Mihai DEAC.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 10 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Adrian ZALUSCHI si intra Cătălin Petre DOMAN
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alexandru Adrian POPOVICI (mijlocaș stânga). In minutul 49 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Andrei Viorel ARTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Andrei Viorel ARTEAN (rezervă). In minutul 69 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 71 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Petre Daniel IVANOVICI si intra Adrian Ionuț VOICU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, George Alexandru NEAGU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț VOICU (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, scorul devine 2 - 3.
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Daniel Ionuț NOVAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FC Voluntari.