Arbitru Horia Gabriel Mladinovici (București)
Arbitri asistenţi Ovidiu Arușoaiei (Piatra Neamț), Adrian Vornicu (Iași)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 2000

Meciul din data 02.06.2018 dintre echipele FC Botoșani si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horia Gabriel Mladinovici (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Arușoaiei (Piatra Neamț), Adrian Vornicu (Iași).

FC Botoșani: Ianos BRÂNZĂ, George Andrei MIRON, Lóránd Levente FÜLÖP, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Andrei Andonie BURCĂ, Florin Dorin ACSINTE, Mihai ROMAN I, Florin Constantin PLĂMADĂ, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Alexandru PIFTOR, Răzvan Constantin OAIDĂ si rezervele: Nicolae Constantin MUȘAT, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Bojan GOLUBOVIĆ, Răzvan TINCU, Eduard PAP.

Gaz metan Mediaș: Darius Dumitru OLARU, Roberto ROMEO, Mario Junior RONDÓN Fernández, Diogo ROSADO, Cristian Bogdan SÂRGHI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Nasser CHAMED, Marius Marcel CONSTANTIN, Sorin Marian BUȘU si rezervele: EDINHO Junior, Sergiu Cristian POPOVICI, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Alexandru BUZIUC, Sokratis FYTANIDIS, Alexandru Doru GREAB.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sorin Marian BUȘU
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Mario Junior RONDÓN Fernández
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Florin Constantin PLĂMADĂ si intra Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Sorin Marian BUȘU si intra Sergiu Cristian POPOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I (atacant). In minutul 56 al partidei dintre FC Botoșani si Gaz metan Mediaș, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Roberto ROMEO si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Lóránd Levente FÜLÖP (mijlocaș central). In minutul 62 al partidei dintre FC Botoșani si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru PIFTOR si intra Nicolae Constantin MUȘAT
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Iulian Lucian CRISTEA si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Ianos BRÂNZĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.