Arbitri asistenţi Bogdan Velicu, Marius Marchidanu
Arbitru observator Dan Potocianu
Observator Constantin Ștefan
Spectatori 2.000

Meciul din data 09.03.2014 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz Metan. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Velicu, Marius Marchidanu.

Gaz metan Mediaș: Tha'er Fayed BAWAB, Ionuț Arghir BUZEAN, Florin Cristian DAN, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Alexandru MUNTEANU, Sergiu Horațiu MUTH, Victor Da Silva Medeiros "VITINHO", Ciprian Cătălin PETRE, Aymen TAHAR, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Jasmin TRTOVAC si rezervele: .

Viitorul Constanța: Ionuț Adrian PUȚANU, Alin Dorinel TOȘCA, Bogdan Alexandru MITREA, Alexandru LAZĂR, Cristian GAVRA, Romario Sandu BENZAR, Alexandru BUZBUCHI, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ si rezervele: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Florin Lucian TĂNASE, Ionuț Eugen NĂSTĂSIE.

In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru MUNTEANU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru LAZĂR
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Ciprian Cătălin PETRE (mijlocaș stânga). In minutul 58 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese rezervă Ionuț Eugen NĂSTĂSIE si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florin Lucian TĂNASE
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Alexandru MUNTEANU (mijlocaș dreapta). In minutul 63 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 0.
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sergiu Horațiu MUTH
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Victor Da Silva Medeiros "VITINHO"
In minutul 76, schimbare, iese atacant Victor Da Silva Medeiros "VITINHO" si intra Adrian Alexandru MĂRKUȘ
In minutul 78, schimbare, iese atacant Cristian GAVRA si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru LAZĂR si intra Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 80, Gaz metan Mediaș - Viitorul Constanța, scorul este 3 - 0. Autogol, inscris de Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra Răzvan George AVRAM
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Tha'er Fayed BAWAB (atacant). In minutul 90+2 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, scorul devine 4 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.