Arbitri asistenţi Ovidiu Artene, Vladimir Urzică
Arbitru observator Daniel Hulubei
Observator Marin Petrache
Spectatori 4.000

Meciul din data 06.04.2015 dintre echipele Petrolul Ploiești si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Dima impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene, Vladimir Urzică.

Petrolul Ploiești: Jean-Alain Andre FANCHONE, Peterson dos Santos PEÇANHA, Ionuț Andrei PETELEU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, GERALDO Washington Regufe Alves, Ioan Constantin FILIP, Pablo DE LUCAS Torres, Victoraș ASTAFEI, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Mohammed TCHITÉ, Toto Adaruns TAMUZ Temile si rezervele: Rodrigo PASTORINI de León, George Alexandru MAREŞ, Kristijan IPŠA, Rok KRONAVETER, Alexandru Cătălin COMAN, Mirel Georgian BOLBOAŞĂ, Ciprian VASILACHE.

Pandurii Târgu-Jiu: Mihai Cosmin RĂDUȚ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Nikola VASILJEVIĆ II, Mihaiță Alexandru ROMAN, Viorel NICOARĂ, Dan Nicolae NISTOR, Filip MRZLJAK, Marko MOMČILOVIĆ, Michał GLIWA, ELTON Constantino Da Silva, Andrei CORDOȘ si rezervele: Bogdan Daniel ȘANDRU, Andrei Ovidiu PIȚIAN, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Deivydas MATULEVIČIUS, Alin Florian BULEICĂ, Paul Viorel ANTON, Constantin GRECU.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Victoraș ASTAFEI
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Marko MOMČILOVIĆ (fundaș stânga). In minutul 14 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 39, schimbare, iese mijlocaș dreapta Victoraș ASTAFEI si intra Alexandru Cătălin COMAN
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Rok KRONAVETER
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Mohammed TCHITÉ
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Alin Florian BULEICĂ
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 72, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Rodrigo PASTORINI de León
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filip MRZLJAK si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Michał GLIWA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

ROMAN II
07’ Mihai RĂDUȚ
Victoraș ASTAFEI 08’
0 - 1 14’ Marko MOMČILOVIĆ
Victoraș ASTAFEI
Alexandru COMAN
39’
Laurențiu MARINESCU
Rok KRONAVETER
56’
Mohammed TCHITÉ 59’
63’ Viorel NICOARĂ
Alin BULEICĂ
FILIPE TEIXEIRA 63’
GERALDO ALVES 67’
72’ Mihăiță ROMAN II