Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Irina Mârț (București)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 50 (19 bilete vândute)

Meciul din data 19.02.2017 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 50 (19 bilete vândute) spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

Pandurii Târgu-Jiu: Sergiu Dorin NEGRUȚ, Ionuț Bogdan ZAINA, Răzvan Marian STANCA, Olivian Laurențiu SURUGIU, Daniel Ionel STANA, Samson NWABUEZE, Jeffrey KET, Florin Ionuț ILIE, Dragoș Petruț FIRȚULESCU, Cornel Alexandru ENE, Sorin Marian BUȘU si rezervele: Ionuț TĂTARU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Daniel POPESCU, Dumitru IVAN, Cătălin Florin HLISTEI, Yasin HAMED, Rodemis Dante TRIFU.

Concordia Chiajna: Florin Marian RĂSDAN, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Robert Dumitru RĂDUCANU, Cristian Costel MELINTE, Ovidiu Nicolae HEREA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Alin DOBROSAVLEVICI, Raul Răzvan COSTIN, Nicușor FOTA, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Florin BEJAN, Marius George PENA, Valentin Dumitru MUNTEANU, Virgil Andrei DRĂGHIA, Cristian CIOBANU, Alexandru Cristian ALBU.

In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Dragoș Petruț FIRȚULESCU
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin Marian RĂSDAN
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Raul Răzvan COSTIN (mijlocaș defensiv). In minutul 41 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin Marian RĂSDAN si intra Alexandru Cristian ALBU
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț Bogdan ZAINA si intra Rodemis Dante TRIFU
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Jeffrey KET
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Olivian Laurențiu SURUGIU si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 67, schimbare, iese fundaș central Cristian Costel MELINTE si intra Florin BEJAN
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Sorin Marian BUȘU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Jeffrey KET si intra Yasin HAMED
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Robert Dumitru RĂDUCANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.

Dragoş FIRŢULESCU 25’
28’ Florin RĂSDAN
0 - 1 41’ Raul COSTIN
54’ Florin RĂSDAN
Alexandru ALBU
Ionuț Bogdan ZAINA
Rodemis TRIFU
55’
Jeffrey KET 56’
Olivian SURUGIU
Adelin PÂRCĂLABU
67’
67’ Cristian MELINTE
Florin BEJAN
Sorin BUŞU 75’
75’ Răzvan GRĂDINARU