Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 500

Meciul din data 25.02.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu (București), Vlad Bârleanu (București).

Viitorul Constanța: Romario Sandu BENZAR, Ionuț Daniel VÂNĂ, Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Flavius PURECE, Neluț Stelian ROȘU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Vlad Călin MORAR, Robert George HODOROGEA, Cristian George GANEA, Aurelian Ionuț CHIȚU, Kévin BOLI si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Sorin Nicușor RĂDOI, Sebastian MLADEN, Doru Adrian DUMITRESCU, Florinel Teodor COMAN, Carlo CASAP, Gabriel Cristian IANCU.

ACS Poli Timișoara: Marius Marian CROITORU, Octavian DRĂGHICI, Josip FUČEK, George Alexandru NEAGU, Andrei Viorel ARTEAN, Alexandru Adrian POPOVICI, Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Josip ŠOLJIĆ, Alin Ioan ȘERONI, Cristian BOCŞAN si rezervele: Leopold NOVAK, Cosmin Marian BÂRNOI, Harald FRIDRICH, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida, Adrian Florin POPARADU, Cristian Dorel SCUTARU, Mădălin George SMARANDA.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Vlad Călin MORAR (atacant). In minutul 11 al partidei dintre Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Vlad Călin MORAR (atacant). In minutul 22 al partidei dintre Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (extremă dreapta). In minutul 34 al partidei dintre Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara, scorul devine 4 - 0.
In minutul 40, schimbare, iese fundaș stânga George Alexandru NEAGU si intra Cristian Dorel SCUTARU
In minutul 46, schimbare, iese atacant Vlad Călin MORAR si intra Florinel Teodor COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florinel Teodor COMAN (rezervă). In minutul 55 al partidei dintre Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara, scorul devine 5 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Neluț Stelian ROȘU si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Marius Marian CROITORU
In minutul 67, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Adrian Florin POPARADU
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 71, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Carlo CASAP
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian George GANEA
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 90, jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ACS Poli Timișoara ramane din minutul 90 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

4 - 0 Aurelian CHIŢU 34’
40’ George NEAGU
Cristian SCUTARU
Vlad MORAR
Florinel COMAN
46’
5 - 0 Florinel COMAN 55’
Neluț ROȘU
Gabriel Cristian IANCU
59’
63’ Marius CROITORU
67’ Octavian DRĂGHICI