2 - 0

Fotbal Club FCSB - CFR 1907 Cluj - 12.03.2017 English version
Data disputării 12.03.2017 - 20:30
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 6000

Meciul din data 12.03.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 6000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Fotbal Club FCSB: Denis ALIBEC, Fernando Henrique BOLDRIN, Mihai Alexandru BĂLAȘA, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Antonio JAKOLIŠ, Marko MOMČILOVIĆ, Florin Constantin NIȚĂ, Ovidiu Marian POPESCU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Sulley Ali Sariki MUNIRU si rezervele: Florin Lucian TĂNASE, Vlad Alexandru ACHIM, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Doru Mihai PINTILII, Marian PLEAȘCĂ, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Alexandru TUDORIE.

CFR 1907 Cluj: Andrei Iosif MUREŞAN, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Ciprian Ioan DEAC, Ionuț Justinian LARIE, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Mihai Adrian MINCĂ, Filipe Guterres NASCIMENTO, Bryan NOUVIER, Billel OMRANI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Laurențiu Daniel RUS, Cristian Ionuț BUD si rezervele: Tomislav GOMELT, Răzvan HORJ, Alexandru Traian MARC, Ionuț Andrei PETELEU, Tomislav ŠORŠA, Cosmin Petrișor SÂRBU.

In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Bryan NOUVIER si intra Cristian Ionuț BUD
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Fernando Henrique BOLDRIN si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra Doru Mihai PINTILII
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Tomislav GOMELT
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 76, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Tomislav ŠORŠA
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 84 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Denis ALIBEC
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Ovidiu Marian POPESCU (mijlocaș defensiv). In minutul 90+1 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Sulley MUNIRU 45+1’
46’ Bryan NOUVIER
Cristian BUD
Fernando BOLDRIN
Florin TĂNASE
46’
57’ Filipe NASCIMENTO
Sulley MUNIRU
Mihai PINTILII
57’
59’ Filipe NASCIMENTO