Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Ioan Șulea (Brașov)
Spectatori 500

Meciul din data 12.03.2017 dintre echipele FC Voluntari si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Gero Szabo (Cluj).

FC Voluntari: Florin Lucian CERNAT, Petre Daniel IVANOVICI, Venelin FILIPOV, Gabriel Mihai DEAC, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE, Dragoș BALAURU, Vasile MAFTEI, Daniel Ionuț NOVAC, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Costin LAZĂR si rezervele: George Petruț GAVRILAŞ, Andrei IONESCU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Costin Romeo CURELEA, Alexandru Cătălin COMAN, Mihai VODUŢ, Hrvoje SPAHIJA.

Pandurii Târgu-Jiu: Sergiu Dorin NEGRUȚ, Răzvan Marian STANCA, Olivian Laurențiu SURUGIU, Ionuț Bogdan ZAINA, Cornel Alexandru ENE, Dragoș Petruț FIRȚULESCU, Cătălin Florin HLISTEI, Florin Ionuț ILIE, Dumitru IVAN, Ionuț Adrian CIOINAC, Sorin Marian BUȘU si rezervele: Daniel POPESCU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Ionuț TĂTARU, Yasin HAMED, Samson NWABUEZE, Denis Gigi BRÂNZAN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Gabriel Mihai DEAC (extremă dreapta). In minutul 26 al partidei dintre FC Voluntari si Pandurii Târgu-Jiu, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Ionuț Adrian CIOINAC
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Olivian Laurențiu SURUGIU (mijlocaș central). In minutul 36 al partidei dintre FC Voluntari si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cornel Alexandru ENE
In minutul 64, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Mihai DEAC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț Adrian CIOINAC si intra Ionuț TĂTARU
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Costin LAZĂR si intra Andrei IONESCU
In minutul 82, schimbare, iese fundaș dreapta Dumitru IVAN si intra Samson NWABUEZE
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Costin Romeo CURELEA