Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 4500

Meciul din data 18.03.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Viitorul Constanța: Ionuț Daniel VÂNĂ, Romario Sandu BENZAR, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Neluț Stelian ROȘU, Florin Flavius PURECE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Cristian George GANEA, Florinel Teodor COMAN, Aurelian Ionuț CHIȚU, Kévin BOLI si rezervele: Sorin Nicușor RĂDOI, Vlad Călin MORAR, Gabriel Cristian IANCU, Alexandru CICÂLDĂU, Carlo CASAP, Alexandru BUZBUCHI, Robert George HODOROGEA.

Fotbal Club FCSB: Marko MOMČILOVIĆ, Denis ALIBEC, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Gabriel Nicolae ENACHE, Antonio JAKOLIŠ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Ovidiu Marian POPESCU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Fernando Henrique BOLDRIN, William Douglas DE AMORIM, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Wilfred MOKE Abro, Marian PLEAȘCĂ, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Vlad Alexandru ACHIM.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 17, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ. Fotbal Club FCSB va trebui sa trebui sa joace restul de 73 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Neluț Stelian ROȘU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuț Daniel VÂNĂ si intra Carlo CASAP
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Neluț Stelian ROȘU si intra Vlad Călin MORAR
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florinel Teodor COMAN (extremă stânga). In minutul 46 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 51, schimbare, iese extremă stânga Florin Lucian TĂNASE si intra William Douglas DE AMORIM
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș stânga Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra Wilfred MOKE Abro
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Mihai Alexandru BĂLAȘA
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Vlad Călin MORAR (rezervă). In minutul 56 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese extremă dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 65, schimbare, iese extremă dreapta Florin Flavius PURECE si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Nicolae ENACHE
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Carlo CASAP (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 3 - 0.
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Dragoş Ionuţ NEDELCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 80 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 3 - 1.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Marko MOMČILOVIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

Ionuț VÂNĂ 13’
17’ Gabriel TAMAȘ
Neluț ROȘU 45+2’
Ionuț VÂNĂ
Carlo CASAP
46’
Neluț ROȘU
Vlad MORAR
46’
1 - 0 Florinel COMAN 46’
51’ Florin TĂNASE
William DE AMORIM
51’ Sulley MUNIRU
Wilfred MOKE
53’ Mihai BĂLAȘA
2 - 0 Vlad MORAR 56’
58’ Antonio JAKOLIŠ
Harlem GNOHÉRÉ
Florin PURECE
Robert HODOROGEA
65’
66’ Gabriel ENACHE
3 - 0 Carlo CASAP 74’
Dragoş NEDELCU 79’
3 - 1 80’ Denis ALIBEC
86’ Marko MOMČILOVIĆ