Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Bogdan Buhuș (Bîrlad)
Spectatori 4.545

Meciul din data 13.05.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4.545 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

Viitorul Constanța: Kévin BOLI, George Marius ȚUCUDEAN, Romario Sandu BENZAR, Carlo CASAP, Aurelian Ionuț CHIȚU, Cristian George GANEA, Sebastian MLADEN, Vlad Călin MORAR, Neluț Stelian ROȘU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Alexandru CICÂLDĂU, Florinel Teodor COMAN, Doru Adrian DUMITRESCU, Sorin Nicușor RĂDOI, Gabriel Cristian IANCU.

CFR 1907 Cluj: Ionuț Andrei PETELEU, Ciprian Ioan DEAC, Răzvan HORJ, Ionuț Justinian LARIE, Andrei Iosif MUREŞAN, Bryan NOUVIER, Billel OMRANI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Laurențiu Daniel RUS, Cosmin Petrișor SÂRBU, Cosmin Andrei VÂTCĂ si rezervele: Alexandru Traian MARC, Filipe Guterres NASCIMENTO, Sebastian Claudiu PETRUȘ, Daniel PÂRV, Dan Mihai ROMAN, Tomislav ŠORŠA, Liviu Ion ANTAL.

In minutul 46, schimbare, iese extremă stânga Vlad Călin MORAR si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș dreapta Neluț Stelian ROȘU si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Sebastian MLADEN si intra Sorin Nicușor RĂDOI
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cosmin Andrei VÂTCĂ
In minutul 65, Viitorul Constanța - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Gabriel Cristian IANCU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Liviu Ion ANTAL
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cosmin Petrișor SÂRBU si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 83, schimbare, iese atacant Billel OMRANI si intra Tomislav ŠORŠA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, George Marius ȚUCUDEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

Florinel COMAN
46’
BENZAR Romario 52’
Neluț ROȘU
Gabriel Cristian IANCU
52’
Sebastian MLADEN
Sorin RĂDOI
61’
64’ Cosmin VÂTCĂ
1 - 0 penalty Gabriel Cristian IANCU 65’
66’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN