Arbitri asistenţi Daniel Hulubei (Vaslui), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 350

Meciul din data 10.04.2017 dintre echipele Concordia Chiajna si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 350 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Hulubei (Vaslui), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Concordia Chiajna: Alexandru Cristian ALBU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Daniel POPESCU, Marius George PENA, Milano KOENDERS, Alin DOBROSAVLEVICI, Marian CRISTESCU, Raul Răzvan COSTIN, Cristian CIOBANU, Florin BEJAN si rezervele: Valentin Marius ALEXANDRU, Florin Marian RĂSDAN, Ovidiu Nicolae HEREA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Virgil Andrei DRĂGHIA, Octavian Ronaldo DEACONU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU.

Gaz metan Mediaș: Iulian Lucian CRISTEA, Alexandru Paul CURTEAN, Cristian DANCI, ERIC de Oliveira Pereira, Alexandru Doru GREAB, Ovidiu Alexandru BIC, Roberto ROMEO, Dario RUGAŠEVIĆ, Jasmin TRTOVAC, Radu Neculai ZAHARIA, Alexandru BUZIUC si rezervele: Sabin Dănuț LUPU, Bernard Onanga ITOUA, Andrei Daniel MARINESCU, Alexandru MUNTEANU, Daniel SIKORSKI, Aymen TAHAR, Ionuț Arghir BUZEAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Jasmin TRTOVAC (fundaș central). In minutul 52 al partidei dintre Concordia Chiajna si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Alin DOBROSAVLEVICI (fundaș central). In minutul 56 al partidei dintre Concordia Chiajna si Gaz metan Mediaș, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian CIOBANU si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alexandru Cristian ALBU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Roberto ROMEO si intra Sabin Dănuț LUPU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Ovidiu Nicolae HEREA
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian DANCI
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central ERIC de Oliveira Pereira si intra Daniel SIKORSKI
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Cristian ALBU si intra Florin Marian RĂSDAN
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Paul CURTEAN si intra Aymen TAHAR
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Iulian Lucian CRISTEA

Răzvan GRĂDINARU
57’
Alexandru ALBU 60’
63’ Roberto ROMEO
Sabin Dănuț LUPU
Marian CRISTESCU
Ovidiu HEREA
66’
69’ Ovidiu BIC
73’ Cristian DANCI
74’ ERIC
Daniel SIKORSKI
Alexandru ALBU
Florin RĂSDAN
82’
87’ Alexandru CURTEAN
Aymen TAHAR
Răzvan GRĂDINARU 90+3’
90+4’ Iulian CRISTEA