Data disputării 01.05.2017 - 17:30
Stadion Dan Păltinișanu
Localitatea Timișoara
Arbitru Marcel Bîrsan (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 2.000

Meciul din data 01.05.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Botoșani se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

ACS Poli Timișoara: Leopold NOVAK, Sebastian MAILAT, Josip FUČEK, Marius Marian CROITORU, Gabriel CÂNU, Andrei Viorel ARTEAN, Alexandru Adrian POPOVICI, George Alexandru NEAGU, Cristian Dorel SCUTARU, Cătălin George STRATON, Josip ŠOLJIĆ si rezervele: Cosmin Marian BÂRNOI, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida, Octavian DRĂGHICI, Vasile Marius CURILEAC, Cristian BOCŞAN, Alin Ioan ȘERONI.

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Sergiu Cristian POPOVICI, Răzvan TINCU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Róbert ELEK, Alberto COBREA, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Mihai Cătălin BORDEIANU, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Claudiu JUNCĂNARU, Andrei Alexandru PATACHE, Benjamin Thomas KUKU, Lóránd Levente FÜLÖP, Laurențiu Cosmin BUȘ, Călin Septimiu ALBUȚ.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, George Alexandru NEAGU
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Marius Marian CROITORU
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Gabriel CÂNU (fundaș central). In minutul 38 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra Claudiu JUNCĂNARU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Claudiu JUNCĂNARU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 61, schimbare, iese atacant Alexandru Adrian POPOVICI si intra Pedro HENRIQUE de Santana Almeida
In minutul 66, schimbare, iese extremă stânga Andrei Mihai HERGHELIGIU si intra Benjamin Thomas KUKU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 73, schimbare, iese fundaș central Cristian Dorel SCUTARU si intra Alin Ioan ȘERONI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (extremă dreapta). In minutul 76 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Josip FUČEK si intra Octavian DRĂGHICI
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Alin Ionuț CÂRSTOCEA

1 - 0 Gabriel CÂNU 38’
46’ Robert ELEK
Claudiu JUNCĂNARU
52’ Claudiu JUNCĂNARU
59’ Cătălin GOLOFCA
Alexandru POPOVICI
Pedro HENRIQUE
61’
66’ Andrei HERGHELIGIU