Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 50

Meciul din data 30.04.2017 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si FC Voluntari se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 50 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Pandurii Târgu-Jiu: Ionuț Adrian CIOINAC, Jeffrey KET, Florin Ionuț ILIE, Dragoș Petruț FIRȚULESCU, Cornel Alexandru ENE, Sorin Marian BUȘU, Dumitru IVAN, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Laurențiu POPESCU, Paul PĂCURAR, Olivian Laurențiu SURUGIU si rezervele: Cătălin Florin HLISTEI, Yasin HAMED, ERICO Constantino da Silva, Gabriel Ionuț DODOI, Samson NWABUEZE, Daniel POPESCU, Daniel Ionel STANA.

FC Voluntari: Vasile MAFTEI, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Doru POPADIUC, Hrvoje SPAHIJA, Mihai VODUŢ, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Lucian Cristian CAZAN, Dragoș BALAURU, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Petre Daniel IVANOVICI, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Venelin FILIPOV, Gabriel Mihai DEAC, Mircea Alexandru BORNESCU, Adrian Ionuț BĂLAN, Ionuț BALAUR.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Lucian Cristian CAZAN (fundaș central). In minutul 33 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cornel Alexandru ENE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Doru POPADIUC (mijlocaș stânga). In minutul 38 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Voluntari, scorul devine 0 - 2.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Olivian Laurențiu SURUGIU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Cornel Alexandru ENE si intra Yasin HAMED
In minutul 53, schimbare, iese atacant Sergiu Dorin NEGRUȚ si intra Gabriel Ionuț DODOI
In minutul 55, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Hrvoje SPAHIJA
In minutul 61, schimbare, iese fundaș central Hrvoje SPAHIJA si intra Ionuț BALAUR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Florin Lucian CERNAT (mijlocaș central). In minutul 67 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Voluntari, scorul devine 0 - 3.
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Jeffrey KET si intra ERICO Constantino da Silva
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Olivian Laurențiu SURUGIU (mijlocaș stânga). In minutul 82 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Voluntari, scorul devine 1 - 3.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, ERICO Constantino da Silva

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Voluntari.