Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 500

Meciul din data 05.05.2017 dintre echipele FC Voluntari si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Nicoară (DT Severin).

FC Voluntari: Lucian Cristian CAZAN, Vasile MAFTEI, Costin LAZĂR, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Adrian Ionuț BĂLAN, Dragoș BALAURU, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE, Doru POPADIUC, Daniel Ionuț NOVAC si rezervele: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Petre Daniel IVANOVICI, Venelin FILIPOV, Gabriel Mihai DEAC, Mircea Alexandru BORNESCU, Cosmin Florin ACHIM, Mihai VODUŢ.

ACS Poli Timișoara: Cătălin George STRATON, Josip ŠOLJIĆ, Alexandru Adrian POPOVICI, Leopold NOVAK, George Alexandru NEAGU, Josip FUČEK, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida, Andrei Viorel ARTEAN, Cristian BOCŞAN, Cristian BĂRBUȚ, Gabriel CÂNU si rezervele: Alin Ioan ȘERONI, Denis Grațian HARUŢ, Sebastian MAILAT, Octavian DRĂGHICI, Vasile Marius CURILEAC, Cosmin Marian BÂRNOI.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Ionuț BALAUR (fundaș central). In minutul 09 al partidei dintre FC Voluntari si ACS Poli Timișoara, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 26, FC Voluntari - ACS Poli Timișoara, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Pedro HENRIQUE de Santana Almeida
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Josip ŠOLJIĆ
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Doru POPADIUC (mijlocaș stânga). In minutul 49 al partidei dintre FC Voluntari si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Sebastian MAILAT
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 67, schimbare, iese fundaș dreapta Vasile MAFTEI si intra Venelin FILIPOV
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Josip FUČEK si intra Octavian DRĂGHICI
In minutul 83, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Mihai VODUŢ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Costin LAZĂR
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Adrian POPOVICI si intra Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.

1 - 1 26’ penalty Pedro HENRIQUE
28’ Josip ŠOLJIĆ
Florin ACSINTE 30’
Vasile MAFTEI 44’
2 - 1 Doru POPADIUC 49’
58’ Cristian BĂRBUȚ
Sebastian MAILAT
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
Petre IVANOVICI
60’
Vasile MAFTEI
Venelin FILIPOV
67’
70’ Gabriel CÂNU
82’ Josip FUČEK
Octavian DRĂGHICI
Adrian BĂLAN
Mihai VODUŢ
83’
Costin LAZĂR 85’
90’ Alexandru POPOVICI