Data disputării 15.05.2017 - 18:00
Stadion Trans-Sil
Localitatea Târgu Mureș
Arbitru Sebastian Colțescu (Craiova)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Ioan Costin Toma (Piatra Neamț)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 400

Meciul din data 15.05.2017 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si FC Botoșani se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 400 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

ASA Târgu-Mureș: Mihai Vasile PETRA, Javier VELAYOS Rodríguez, Ciprian RUS, Eduard PAP, Bănel NICOLIȚĂ, Gaston Xavier MENDY, Nicolás Martín GOROBSOV, Viorel FERFELEA, Andrei Dumitru SIN, Alexandru TUDOSE, Marius Marcel CONSTANTIN si rezervele: Bogdan Mihai MOGA, Răzvan Victor Florin DULAP, Robert CANDREA, Cristian Marian BALGIU, Marvin SCHIEB, Răzvan Sorin STOICA.

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Mihai Cătălin BORDEIANU, Alberto COBREA, Stelian Nicolae CUCU, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Benjamin Thomas KUKU, Sergiu Cristian POPOVICI, Mihai ROMAN I, Răzvan TINCU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Lóránd Levente FÜLÖP, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Nicolae Constantin MUȘAT, Andrei Alexandru PATACHE, Călin Septimiu ALBUȚ.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I (extremă stânga). In minutul 27 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai ROMAN I (extremă stânga). In minutul 38 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ciprian RUS
In minutul 53, schimbare, iese atacant Ciprian RUS si intra Răzvan Sorin STOICA
In minutul 61, schimbare, iese extremă stânga Andrei Dumitru SIN si intra Marvin SCHIEB
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 71, schimbare, iese atacant Benjamin Thomas KUKU si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel FERFELEA si intra Cristian Marian BALGIU
In minutul 80, schimbare, iese extremă stânga Mihai ROMAN I si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 90+1, schimbare, iese extremă dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Olimpiu Vasile MORUȚAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Nicolás GOROBSOV 44’
45+1’ Bogdan UNGURUȘAN
Ciprian RUS 50’
Ciprian RUS
Răzvan Sorin STOICA
53’
Andrei SIN
Marvin SCHIEB
61’
63’ Răzvan TINCU
71’ Thomas KUKU
Andrei HERGHELIGIU
Viorel FERFELEA
Cristian BALGIU
74’
80’ Mihai ROMAN
Lóránd FÜLÖP
90+1’ Cătălin GOLOFCA