Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Iulian Radu (București)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 5.000

Meciul din data 31.05.2017 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Voluntari se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Antonie (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Iulian Radu (București).

FC Politehnica Iași: Mădălin Marius CIUCĂ, Milan MITIĆ, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Lukács BŐLE, Gabriel BOSOI, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: Adrian Sabin MOLDOVAN, Marius Ovidiu MIHALACHE, Vasile GHEORGHE, Alexandru Teofil CIUCUR, Alessandro CAPARCO, Daisuke Caumanday SATO, Ionuț Cosmin VOICU.

FC Voluntari: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Doru POPADIUC, Hrvoje SPAHIJA, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Mihai VODUŢ, Petre Daniel IVANOVICI, Vasile MAFTEI, Daniel Ionuț NOVAC, Cosmin Florin ACHIM, Florin Dorin ACSINTE, Mircea Alexandru BORNESCU si rezervele: Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Gabriel Mihai DEAC, Costin Romeo CURELEA, Alexandru Cătălin COMAN, Adrian Ionuț BĂLAN, Dragoș BALAURU, Ionuț BALAUR.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gabriel BOSOI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Bojan GOLUBOVIĆ (atacant). In minutul 34 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Vasile MAFTEI si intra Alexandru Cătălin COMAN
In minutul 52, schimbare, iese fundaș central Mădălin Marius CIUCĂ si intra Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Hrvoje SPAHIJA
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Costin Romeo CURELEA
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Vasile GHEORGHE
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Petre Daniel IVANOVICI si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Branko GRAHOVAC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Gabriel Mihai DEAC (rezervă). In minutul 82 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 83, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai VODUŢ

1 - 0 Bojan GOLUBOVIĆ 34’
36’ Daniel NOVAC
46’ Vasile MAFTEI
Alexandru COMAN
Mădălin CIUCĂ
Ovidiu MIHALACHE
52’
55’ Hrvoje SPAHIJA
60’ Laurențiu MARINESCU