Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 7000

Meciul din data 15.07.2017 dintre echipele Juventus București si Dinamo București se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 7000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Juventus București: Alexandru Florian ZAHARIA, Simon Moise MĂZĂRACHE, Ciprian Cătălin PETRE, Ovidiu MORARIU, Liviu Dorin BĂJENARU, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Andrei LUNGU, Marian Dean BEȚA, Alexandru Constantin BENGA, Florin Bogdan ŞTEFAN si rezervele: Iulian CARABELA, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, WALACE da Silva, Relu Marian STOIAN, Florin CAZAN, George CĂLINȚARU, Vasile BUHĂESCU.

Dinamo București: José Antonio ROMERA Navarro, May Sphiwe MAHLANGU, Adam NEMEC, Ionuț NEDELCEARU, Luka MARIĆ, Diogo Ferreira SALOMÃO, Jaime Manuel PENEDO Cano, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Sergiu Cătălin HANCA, Steliano FILIP, Azer BUŠULADŽIĆ si rezervele: Maximiliano Fernando OLIVA, Tha'er Fayed BAWAB, Valentin Ionuţ COSTACHE, Claudiu Vasile BUMBA, Laurențiu Constantin BRĂNESCU.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO (mijlocaș central). In minutul 32 al partidei dintre Juventus București si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Mădălin Licuţă MIHĂESCU
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 53, jucatorul echipei Juventus București, Mădălin Licuţă MIHĂESCU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Juventus București ramane din minutul 53 in 10 jucatori.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv May Sphiwe MAHLANGU si intra Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Florian ZAHARIA si intra George CĂLINȚARU
In minutul 59, schimbare, iese fundaș central Ovidiu MORARIU si intra WALACE da Silva
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Filipe Guterres NASCIMENTO (). In minutul 66 al partidei dintre Juventus București si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Diogo Ferreira SALOMÃO si intra Claudiu Vasile BUMBA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra Florin CAZAN
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Adam NEMEC
In minutul 78, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ionuț NEDELCEARU (fundaș central). In minutul 90+4 al partidei dintre Juventus București si Dinamo București, scorul devine 0 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Dinamo București.

0 - 1 32’ RIVALDINHO
43’ Sergiu HANCA
Mădălin MIHĂESCU 44’
45+2’ May Sphiwe MAHLANGU
Mădălin MIHĂESCU 53’
57’ May Sphiwe MAHLANGU
Filipe NASCIMENTO
Alexandru Florian ZAHARIA
George CĂLINȚARU
57’
Ovidiu MORARIU
WALACE
59’
0 - 2 66’ Filipe NASCIMENTO
71’ Diogo Ferreira SALOMÃO