Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Dragoș Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Ion Craiu (București)
Observator Sorin Boca (Iași)
Spectatori 3000

Meciul din data 21.07.2017 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Juventus București se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Dragoș Iliescu (Craiova).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Sebastian GHINGA, Ionuț URSU, Roland NICZULY, Cristian Daniel OROŞ, Patrick Mihai PETRE, Claudiu Constantin HEREA, Attila László HADNAGY, Florin DUMBRAVĂ, Marius Mihai BURLACU, Victoraș ASTAFEI, Mame Seydina Issa Laye THIAW si rezervele: Zsombor VERESS, Linas PILIBAITIS, Szabolcs KILYEN, István Sándor FÜLÖP, FEJÉR Bela Csongor, Răzvan Tudor DAMIAN.

Juventus București: WALACE da Silva, Florin Bogdan ŞTEFAN, Marian Daniel STOENAC, Simon Moise MĂZĂRACHE, Ciprian Cătălin PETRE, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Andrei LUNGU, Vasile BUHĂESCU, Alexandru Constantin BENGA, Marian Dean BEȚA, Liviu Dorin BĂJENARU si rezervele: Dan Mihai BUCȘĂ, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Relu Marian STOIAN, Ovidiu MORARIU, Iulian CARABELA, Florin CAZAN, George CĂLINȚARU.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Mame Seydina Issa Laye THIAW
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, WALACE da Silva
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra George CĂLINȚARU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei LUNGU si intra Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Marian Daniel STOENAC
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mame Seydina Issa Laye THIAW si intra István Sándor FÜLÖP
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 60, schimbare, iese fundaș central Cristian Daniel OROŞ si intra Răzvan Tudor DAMIAN
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Sebastian GHINGA (mijlocaș defensiv). In minutul 62 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Juventus București, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Attila László HADNAGY
In minutul 69, schimbare, iese fundaș dreapta Marian Dean BEȚA si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta Victoraș ASTAFEI si intra Linas PILIBAITIS
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Claudiu Constantin HEREA (mijlocaș central). In minutul 90+1 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Juventus București, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Juventus București de Marian Daniel STOENAC (mijlocaș defensiv). In minutul 90+3 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Juventus București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Roland NICZULY

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

MĂZĂRACHE
05’ Ciprian PETRE
Issa THIAW 24’
40’ WALACE
46’ Ciprian PETRE
George CĂLINȚARU
46’ Andrei LUNGU
Dan BUCȘĂ
52’ Marian Daniel STOENAC