Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 20000

Meciul din data 21.07.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 20000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

ACS Poli Timișoara: Josip ŠOLJIĆ, Gabriel CÂNU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Cătălin George STRATON, Alexandru MUNTEANU, Cristian Costel MELINTE, Valentin Iulian CREȚU, Cosmin Marian BÂRNOI, Cristian Ionuț BUD, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Alin Ioan ȘERONI, Vlad Dumitru MIHALCEA, Cătălin Petre DOMAN, Vasile Marius CURILEAC, Marius Marian CROITORU, Alexandru Teofil CIUCUR, Miguel BIANCONI.

Fotbal Club FCSB: Ionuț Justinian LARIE, Denis ALIBEC, Constantin Valentin BUDESCU, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Gabriel Nicolae ENACHE, Dennis MAN, Marko MOMČILOVIĆ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Vlad Alexandru ACHIM, William Douglas DE AMORIM, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Ovidiu Marian POPESCU, Eduard Cornel STĂNCIOIU.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Denis ALIBEC
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru MUNTEANU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 45+1, jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru MUNTEANU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ACS Poli Timișoara ramane din minutul 45+1 in 10 jucatori.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 56, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 59, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 63 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Josip ŠOLJIĆ si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Costel MELINTE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Gabriel VAȘVARI 16’
22’ Denis ALIBEC
Alexandru MUNTEANU 35’
36’ Ionuț LARIE
Alexandru MUNTEANU 45+1’
Gabriel VAȘVARI
Alexandru CIUCUR
46’
46’ Florin TĂNASE
Cristian BUD
Cătălin DOMAN
56’
59’ Denis ALIBEC
Harlem GNOHÉRÉ
0 - 1 63’ Harlem GNOHÉRÉ
68’ Mihai PINTILII
Ovidiu POPESCU
Josip ŠOLJIĆ
Marius CROITORU
78’
Valentin CREȚU 80’
80’ Ovidiu POPESCU
88’ FILIPE TEIXEIRA
90’ Constantin BUDESCU