Gaz metan Mediaș - CFR 1907 Cluj - 29.07.2017 English version
Data disputării 29.07.2017 - 21:00
Stadion Gaz metan
Localitatea Mediaș
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 3000

Meciul din data 29.07.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Gaz metan Mediaș: Bojan GOLUBOVIĆ, Sergiu Cristian POPOVICI, Milan PERENDIJA, Darius Dumitru OLARU, Akaki KHUBUTIA, Alexandru Doru GREAB, Cristian DANCI, Sorin Marian BUȘU, Alexandru BUZIUC, Ovidiu Alexandru BIC, Filip ŽDERIĆ si rezervele: Andrei Costin TÂRCOVEANU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, PAULO JORGE Gomes Pereira, Milan MITIĆ, Alexandru Paul CURTEAN, Olivian Laurențiu SURUGIU, Ionuț Cosmin VOICU.

CFR 1907 Cluj: Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Urko Mateos VERA, Bryan NOUVIER, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Andrei Iosif MUREŞAN, Ovidiu Ștefan HOBAN, Emmanuel Juan CULIO, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Ciprian Ioan DEAC, Cristian Marian MANEA si rezervele: Alexandru Nicolae VLAD, Jérémy Loteteka BOKILA, Thierry MOUTINHO, Dan Nicolae NISTOR, Srdjan LUCHIN, Yasin HAMED, Tomislav DUKA.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Filip ŽDERIĆ
In minutul 28, Gaz metan Mediaș - CFR 1907 Cluj, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Emmanuel Juan CULIO
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Bryan NOUVIER (mijlocaș stânga). In minutul 36 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian DANCI si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Sergiu Cristian POPOVICI si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ovidiu Alexandru BIC
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Urko Mateos VERA (atacant). In minutul 60 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 3.
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Milan PERENDIJA
In minutul 63, schimbare, iese atacant Urko Mateos VERA si intra Jérémy Loteteka BOKILA
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru BUZIUC si intra Olivian Laurențiu SURUGIU
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Bryan NOUVIER si intra Dan Nicolae NISTOR
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Thierry MOUTINHO

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

VERA
24’ Emmanuel CULIO
Filip ŽDERIĆ 27’
0 - 1 28’ penalty Emmanuel CULIO
0 - 2 36’ Bryan NOUVIER
Cristian DANCI
Andrei Costin TÂRCOVEANU
46’
Sergiu POPOVICI
Alexandru CURTEAN
46’
Ovidiu BIC 58’
0 - 3 60’ Urko Mateos VERA
Milan PERENDIJA 61’
63’ Urko Mateos VERA
Jérémy BOKILA
Alexandru BUZIUC
Olivian SURUGIU
64’
67’ Bryan NOUVIER
Dan NISTOR
88’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN