Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 3000

Meciul din data 05.08.2017 dintre echipele Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Velicu (București).

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe: Sebastian GHINGA, Constantin GRECU, Attila László HADNAGY, Claudiu Constantin HEREA, Roland NICZULY, Cristian Daniel OROŞ, Patrick Mihai PETRE, Marius PAPSYS, Ciprian RĂDUȚOIU, Mame Seydina Issa Laye THIAW, Ionuț URSU si rezervele: Sandu Ciprian IOVU, Szilard MITRA, FEJÉR Bela Csongor, Răzvan Tudor DAMIAN, Zsombor VERESS.

Viitorul Constanța: Robert George HODOROGEA, Sebastian MLADEN, Victor Teodor RÂMNICEANU, Sorin Nicușor RĂDOI, George Marius ȚUCUDEAN, Kévin BOLI, Andrei Virgil CIOBANU, Doru Adrian DUMITRESCU, Cristian George GANEA, ERIC de Oliveira Pereira, Ovidiu Nicolae HEREA si rezervele: Daniel LÓPEZ Albés, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Alexandru BUZBUCHI, Andrei Ioan DUMITRAȘ.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Kévin BOLI
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Doru Adrian DUMITRESCU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Doru Adrian DUMITRESCU si intra Alexandru CICÂLDĂU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Marius PAPSYS si intra Dragoş HUIBAN
In minutul 68, schimbare, iese extremă dreapta Ovidiu Nicolae HEREA si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 69, schimbare, iese extremă stânga ERIC de Oliveira Pereira si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Cristian Daniel OROŞ
In minutul 78, jucatorul echipei Viitorul Constanța, Kévin BOLI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Viitorul Constanța ramane din minutul 78 in 10 jucatori.
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Constantin HEREA si intra Szilard MITRA
GOOOL! Gol marcat pentru Sepsi OSK Sfântu Gheorghe de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe si Viitorul Constanța, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90+4, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Marius Mihai BURLACU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.