Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 5000

Meciul din data 06.08.2017 dintre echipele Concordia Chiajna si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Gabriel Bârjac (Zalău).

Concordia Chiajna: Vasile GHEORGHE, Nicușor FOTA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Marian CRISTESCU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Alexandru Cristian ALBU, Toni TIPURIC, Marius George PENA, Romario KORTZORG, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si rezervele: Paul Ștefan BATIN, Virgil Andrei DRĂGHIA, Octavian Ronaldo DEACONU, Valentin Dumitru MUNTEANU, Josip ZEBA, Robert Dumitru RĂDUCANU.

Fotbal Club FCSB: Marko MOMČILOVIĆ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Florin Constantin NIȚĂ, Marian PLEAȘCĂ, Ionuț Justinian LARIE, Robert Ionuț GRECU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Mihai Alexandru BĂLAȘA, William Douglas DE AMORIM, Daniel BENZAR, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Dennis MAN, Ovidiu Marian POPESCU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Florin Lucian TĂNASE, Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Nicolae ENACHE, Denis ALIBEC.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marius George PENA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Robert Ionuț GRECU si intra Dennis MAN
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (mijlocaș central). In minutul 53 al partidei dintre Concordia Chiajna si Fotbal Club FCSB, Concordia Chiajna deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Denis ALIBEC
In minutul 66, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Paul Ștefan BATIN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Daniel BENZAR (mijlocaș central). In minutul 76 al partidei dintre Concordia Chiajna si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese fundaș dreapta Patrice Emery Fongang FEUSSI si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Josip ZEBA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre Concordia Chiajna si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Marius PENA 13’
46’ Júnior MORAIS
Ovidiu POPESCU
46’ Robert Ionuț GRECU
Dennis MAN
1 - 0 Marian CRISTESCU 53’
62’ William DE AMORIM