Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 5038

Meciul din data 09.08.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 5038 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Vlad Bârleanu (București).

Fotbal Club FCSB: Dennis MAN, Denis ALIBEC, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Ionuț Justinian LARIE, Marko MOMČILOVIĆ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Doru Mihai PINTILII, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: FILIPE Andrade TEIXEIRA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Robert Ionuț GRECU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Ovidiu Marian POPESCU.

FC Politehnica Iași: Andrei Dumitru SIN, Narcis Iulian BĂDIC, Kamer QAKA, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Pedro Amando Rafael MENDES, Ivan KELAVA, Ionuț Adrian CIOINAC, Marius CHELARU, Andrei CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU si rezervele: Danu SPĂTARU, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Andu Marian MOISI, Aleksei KOȘELEV, Luwagga William KIZITO, Vlad Andrei DANALE.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luís Carlos Almada Soares PLATINI (mijlocaș central). In minutul 09 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Kamer QAKA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian TĂNASE si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 55, Fotbal Club FCSB - FC Politehnica Iași, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 65, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Luwagga William KIZITO
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Daniel BENZAR
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Kamer QAKA si intra Andu Marian MOISI
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Luís Carlos Almada Soares PLATINI si intra Danu SPĂTARU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius CHELARU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Constantin NIȚĂ
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Danu SPĂTARU
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, TIAGO Miguel Monteiro de ALMEIDA