Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 19.08.2017 dintre echipele Juventus București si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

Juventus București: George CĂLINȚARU, Marian Daniel STOENAC, Ivan SESAR, Simon Moise MĂZĂRACHE, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Iulian CARABELA, Liviu Dorin BĂJENARU, Alexandru Constantin BENGA, Alexandru Florian ZAHARIA, Relu Marian STOIAN, WALACE da Silva si rezervele: Ciprian Cătălin PETRE, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Ovidiu MORARIU, Nika DZALAMIDZE, Valentin BĂRBULESCU, Florin Bogdan ŞTEFAN, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ.

Fotbal Club FCSB: Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Marian PLEAȘCĂ, Romario Sandu BENZAR, Lucian Ionuț FILIP, William Douglas DE AMORIM, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Dennis MAN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Daniel BENZAR, ARTUR JORGE si rezervele: Eduard Cornel STĂNCIOIU, Robert Ionuț GRECU, Constantin Valentin BUDESCU, Vlad Alexandru ACHIM.

In minutul 01, Juventus București - Fotbal Club FCSB, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de ARTUR JORGE
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Dennis MAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Romario Sandu BENZAR (fundaș dreapta). In minutul 22 al partidei dintre Juventus București si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 34 al partidei dintre Juventus București si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Ivan SESAR
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Juventus București, Iulian CARABELA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Marian Daniel STOENAC si intra Nika DZALAMIDZE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Daniel BENZAR si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Ionuț FILIP si intra Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Ionuț FILIP
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Florian ZAHARIA si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 73, jucatorul echipei Juventus București, Iulian CARABELA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Juventus București ramane din minutul 73 in 10 jucatori.
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Liviu Dorin BĂJENARU si intra Valentin BĂRBULESCU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dennis MAN si intra Robert Ionuț GRECU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.