Data disputării 19.08.2017 - 18:30
Stadion Gaz metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe)
Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Sebastian Stoianov (Constanța)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 350

Meciul din data 19.08.2017 dintre echipele Gaz metan Mediaș si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 350 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Sebastian Stoianov (Constanța).

Gaz metan Mediaș: Darius Dumitru OLARU, Milan PERENDIJA, Milan MITIĆ, Akaki KHUBUTIA, Cristian DANCI, Alexandru Paul CURTEAN, Sorin Marian BUȘU, Alexandru BUZIUC, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Ionuț Cosmin VOICU si rezervele: Alexandru Doru GREAB.

ACS Poli Timișoara: Cosmin Marian BÂRNOI, Alexandru Teofil CIUCUR, Valentin Iulian CREȚU, Vasile Marius CURILEAC, Gabriel CÂNU, Octavian DRĂGHICI, Cristian Costel MELINTE, Alexandru MUNTEANU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Sebastian MAILAT, Marius Marian CROITORU, Denis Grațian HARUŢ, Cătălin George STRATON, Josip ŠOLJIĆ, Alin Ioan ȘERONI, Miguel BIANCONI.

GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Gabriel Cristian VAŞVARI (mijlocaș defensiv). In minutul 18 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Gabriel Cristian VAŞVARI (mijlocaș defensiv). In minutul 25 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si ACS Poli Timișoara, scorul devine 0 - 2.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sorin Marian BUȘU
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 39, schimbare, iese fundaș central Milan PERENDIJA si intra Roberto ROMEO
In minutul 47, jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel Cristian VAŞVARI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ACS Poli Timișoara ramane din minutul 47 in 10 jucatori.
In minutul 51, schimbare, iese atacant Octavian DRĂGHICI si intra Josip ŠOLJIĆ
In minutul 55, schimbare, iese fundaș stânga Sorin Marian BUȘU si intra Laurențiu Ionuț MANOLE
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Cosmin Marian BÂRNOI si intra Sebastian MAILAT
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Josip ŠOLJIĆ
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Akaki KHUBUTIA
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru BUZIUC si intra Răzvan Alin TRIF
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian DANCI
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Marius Marian CROITORU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

Sorin BUŞU 34’
37’ Gabriel VAȘVARI
38’ Andrei ARTEAN
Milan PERENDIJA
Roberto ROMEO
39’
47’ Gabriel VAȘVARI
51’ Octavian DRĂGHICI
Josip ŠOLJIĆ
Sorin BUŞU
Laurențiu Ionuț MANOLE
55’
55’ Cosmin BÂRNOI
Sebastian MAILAT
57’ Valentin CREȚU
60’ Josip ŠOLJIĆ
Akaki KHUBUTIA 62’
Alexandru BUZIUC
Răzvan Alin TRIF
64’
Ionuţ VOICU 71’
Cristian DANCI 73’
Andrei Costin TÂRCOVEANU 81’
87’ Alexandru CIUCUR