Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 2500

Meciul din data 20.08.2017 dintre echipele CFR 1907 Cluj si FC Voluntari se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Vlad Bârleanu (București).

CFR 1907 Cluj: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Urko Mateos VERA, PAULO VINÍCIUS de Souza Nascimento, Billel OMRANI, Dan Nicolae NISTOR, Andrei Iosif MUREŞAN, Cristian Marian MANEA, Ovidiu Ștefan HOBAN, Ciprian Ioan DEAC, Emmanuel Juan CULIO, Alexandru Nicolae VLAD si rezervele: Srdjan LUCHIN, Ionuț Andrei PETELEU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Yasin HAMED, Tomislav DUKA, Jérémy Loteteka BOKILA, Ibrahima BALDÉ.

FC Voluntari: Mihai VODUŢ, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Mihai Cristian POPESCU, Răzvan Gabriel PETRARIU, Vlad Alexandru OLTEANU, Daniel Ionuț NOVAC, Vasile MAFTEI, Costin LAZĂR, Petre Daniel IVANOVICI, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Alexandru TUDORIE, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Venelin FILIPOV, Dragoș BALAURU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Gabriel Mihai DEAC.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (mijlocaș dreapta). In minutul 05 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Voluntari, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Urko Mateos VERA (atacant). In minutul 37 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Ionuț NOVAC si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Vlad Alexandru OLTEANU si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Billel OMRANI si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Costin LAZĂR
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai VODUŢ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Emmanuel Juan CULIO
In minutul 83, schimbare, iese atacant Urko Mateos VERA si intra Ibrahima BALDÉ
In minutul 86, schimbare, iese atacant Mihai VODUŢ si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș defensiv Emmanuel Juan CULIO si intra Ionuț Andrei PETELEU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.