FC Botoșani - Astra Giurgiu - 08.09.2017 English version
Data disputării 08.09.2017 - 20:30
Localitatea Botoșani
Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești)
Spectatori 4000

Meciul din data 08.09.2017 dintre echipele FC Botoșani si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Răzvan TINCU, Mihai ROMAN I, Eduard PAP, Nicolae Constantin MUȘAT, Olimpiu Vasile MORUȚAN, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Esteban CIACCHERI, Laurențiu Cosmin BUȘ, Andrei Andonie BURCĂ, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Florin Constantin PLĂMADĂ, Daniel Iliuță POPA, Alberto COBREA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN.

Astra Giurgiu: Alexandru Constantin STAN, Alexandru IONIŢĂ II, Romario Răzvan MOISE, Filip MRZLJAK, Piotr POLCZAK, Plamen Ivanov ILIEV, Alexandru Adrian DANDEA, Claudiu BELU-IORDACHE, Florin BEJAN, Silviu BALAURE, Anatole Bertrand ABANG si rezervele: Risto RADUNOVIĆ, David Beniamin LAZAR, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Takayuki SETO, Anthony LE TALLEC, ERICO Constantino da Silva, Valentin GHEORGHE.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Laurențiu Cosmin BUȘ (mijlocaș stânga). In minutul 31 al partidei dintre FC Botoșani si Astra Giurgiu, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Romario Răzvan MOISE (mijlocaș dreapta). In minutul 44 al partidei dintre FC Botoșani si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Anatole Bertrand ABANG
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai ROMAN I
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 60, schimbare, iese fundaș central George Andrei MIRON si intra Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 66, schimbare, iese atacant Esteban CIACCHERI si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 67, schimbare, iese atacant Anatole Bertrand ABANG si intra Anthony LE TALLEC
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Claudiu BELU-IORDACHE (fundaș dreapta). In minutul 71 al partidei dintre FC Botoșani si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 76, schimbare, iese extremă stânga Alexandru IONIŢĂ II si intra "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Silviu BALAURE (extremă dreapta). In minutul 86 al partidei dintre FC Botoșani si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 3.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu BALAURE
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta Romario Răzvan MOISE si intra Takayuki SETO
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Takayuki SETO

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

1 - 1 44’ Romario MOISE
56’ Anatole ABANG
Mihai ROMAN 58’
58’ Alexandru STAN
Mihai BORDEIANU 59’
George MIRON
Florin PLĂMADĂ
60’
Esteban CIACCHERI
Daniel POPA
66’
67’ Anatole ABANG
Anthony LE TALLEC
1 - 2 71’ Claudiu BELU-IORDACHE
76’ Alexandru IONIȚĂ II