Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 4435

Meciul din data 17.09.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 4435 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Vlad Alexandru ACHIM, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Ionuț Justinian LARIE, Marko MOMČILOVIĆ, Florin Constantin NIȚĂ, Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU, Dennis MAN si rezervele: ARTUR JORGE, Romario Sandu BENZAR, Daniel BENZAR, Florinel Teodor COMAN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Marian PLEAȘCĂ, Eduard Cornel STĂNCIOIU.

Gaz metan Mediaș: Marius Marcel CONSTANTIN, Alexandru Paul CURTEAN, Cristian DANCI, Emmerick DE VRIESE, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru Doru GREAB, Akaki KHUBUTIA, Milan MITIĆ, Darius Dumitru OLARU, Ionuț Cosmin VOICU, Ovidiu Alexandru BIC si rezervele: Fabian LOKAJ, Alexandru BUZIUC, Laurențiu Ionuț MANOLE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Sergiu Cristian POPOVICI, Roberto ROMEO, Cristian Bogdan SÂRGHI.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan PLANIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de William Douglas DE AMORIM (mijlocaș stânga). In minutul 14 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vlad Alexandru ACHIM si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian DANCI si intra Sergiu Cristian POPOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș central). In minutul 48 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Cosmin VOICU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Dennis MAN (mijlocaș dreapta). In minutul 58 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Gaz metan Mediaș, scorul devine 4 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Paul CURTEAN si intra Roberto ROMEO
In minutul 65, schimbare, iese fundaș dreapta Ionuț Cosmin VOICU si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian TĂNASE si intra Daniel BENZAR
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Milan MITIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Dragoş NEDELCU
46’
William DE AMORIM
Florinel COMAN
46’
46’ Cristian DANCI
Sergiu POPOVICI
2 - 0 Florin TĂNASE 48’
53’ Ionuţ VOICU
3 - 0 Florin TĂNASE 55’
4 - 0 Dennis MAN 58’
59’ Alexandru CURTEAN