Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 27325

Meciul din data 24.09.2017 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Dinamo București se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 27325 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Fotbal Club FCSB: Denis ALIBEC, Romario Sandu BENZAR, Constantin Valentin BUDESCU, Mihai Alexandru BĂLAȘA, Florinel Teodor COMAN, Dennis MAN, Marko MOMČILOVIĆ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bogdan PLANIĆ, Ovidiu Marian POPESCU si rezervele: FILIPE Andrade TEIXEIRA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Ionuț Justinian LARIE, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Florin Lucian TĂNASE.

Dinamo București: Diogo Ferreira SALOMÃO, José Antonio ROMERA Navarro, Jaime Manuel PENEDO Cano, Adam NEMEC, Ionuț NEDELCEARU, May Sphiwe MAHLANGU, Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA, Paul Viorel ANTON si rezervele: Ionuț Daniel ȘERBAN, Ricardo José Veiga Varzim Miranda RICARDINHO, Liviu GHEORGHE, Alin DUDEA, Jérémy Loteteka BOKILA.

In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florinel Teodor COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Marko MOMČILOVIĆ (fundaș stânga). In minutul 31 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Mihai Alexandru BĂLAȘA
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Romario Sandu BENZAR
In minutul 46, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Jérémy Loteteka BOKILA
In minutul 59, schimbare, iese Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Maximiliano Fernando OLIVA
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Florinel Teodor COMAN si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 66, schimbare, iese Steliano FILIP si intra Ion GHEORGHE
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dennis MAN si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Harlem GNOHÉRÉ
46’
58’ Sergiu HANCA
Jérémy BOKILA
59’ Filipe NASCIMENTO