Arbitri asistenţi Vlad Bârleanu (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 3500

Meciul din data 25.09.2017 dintre echipele FC Botoșani si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vlad Bârleanu (București), Andrei Constantinescu (București).

FC Botoșani: Mihai Cătălin BORDEIANU, Laurențiu Cosmin BUȘ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Răzvan TINCU, Mihai ROMAN I, Daniel Iliuță POPA, Olimpiu Vasile MORUȚAN, George Andrei MIRON, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Alberto COBREA, Andrei Andonie BURCĂ si rezervele: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ, Florin Constantin PLĂMADĂ, Benjamin Thomas KUKU, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Eduard PAP.

Viitorul Constanța: Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru CICÂLDĂU, Bradley DE NOOIJER, ERIC de Oliveira Pereira, Cristian George GANEA, Răzvan HORJ, Sebastian MLADEN, Victor Teodor RÂMNICEANU, Bogdan Ionuț ŢÂRU, George Marius ȚUCUDEAN, Tudor Cristian BĂLUȚĂ si rezervele: Virgil Eugen GHIȚĂ, Denis DRĂGUȘ, Doru Adrian DUMITRESCU, Alexandru BUZBUCHI, Robert George HODOROGEA, Alexandru MĂŢAN, Ionuț Daniel VÂNĂ.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Andonie BURCĂ
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Răzvan HORJ
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Olimpiu Vasile MORUȚAN (mijlocaș central). In minutul 60 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 68, schimbare, iese atacant Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Alexandru MĂŢAN
In minutul 68, schimbare, iese extremă stânga George Marius ȚUCUDEAN si intra Denis DRĂGUȘ
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Jonathan Emanuel RODRÍGUEZ
In minutul 78, schimbare, iese fundaș central Răzvan HORJ si intra Doru Adrian DUMITRESCU
In minutul 86, schimbare, iese atacant Daniel Iliuță POPA si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Olimpiu Vasile MORUȚAN si intra Răzvan Constantin OAIDĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.