Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 900

Meciul din data 30.09.2017 dintre echipele Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 900 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Viitorul Constanța: Cristian George GANEA, ERIC de Oliveira Pereira, Alexandru CICÂLDĂU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Răzvan HORJ, George Marius ȚUCUDEAN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Ionuț Daniel VÂNĂ, Victor Teodor RÂMNICEANU, Sebastian MLADEN, Daniel LÓPEZ Albés si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Doru Adrian DUMITRESCU, Denis DRĂGUȘ, Bradley DE NOOIJER, Tudor Cristian BĂLUȚĂ, Robert George HODOROGEA, Alexandru MĂŢAN.

FC Politehnica Iași: Pedro Amando Rafael MENDES, Luís Carlos Almada Soares PLATINI, Kamer QAKA, Andrei Dumitru SIN, Salim CISSÉ, Gabriel BOSOI, Joálisson SANTOS Oliveira, Ivan KELAVA, Luwagga William KIZITO, Andu Marian MOISI, Narcis Iulian BĂDIC si rezervele: Adrian Sabin MOLDOVAN, Ionuţ Constantin PANŢÂRU, Danu SPĂTARU, Alexandru VREMEA, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Marius CHELARU, Aleksei KOȘELEV.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 15 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Luís Carlos Almada Soares PLATINI (mijlocaș central). In minutul 18 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 39 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (extremă stânga). In minutul 44 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași, scorul devine 4 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Salim CISSÉ si intra Alexandru VREMEA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Kamer QAKA si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sebastian MLADEN
In minutul 62, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Doru Adrian DUMITRESCU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Sebastian MLADEN si intra Tudor Cristian BĂLUȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Joálisson SANTOS Oliveira (mijlocaș stânga). In minutul 70 al partidei dintre Viitorul Constanța si FC Politehnica Iași, scorul devine 5 - 2.
In minutul 75, schimbare, iese fundaș central Răzvan HORJ si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Pedro Amando Rafael MENDES si intra Ionuţ Constantin PANŢÂRU

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 2 pentru echipa Viitorul Constanța.