Arbitru Robert George Dumitru (Sf Gheorghe)
Arbitri asistenţi Stelian Slabu (Brașov), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 1000

Meciul din data 16.10.2017 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Robert George Dumitru (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Stelian Slabu (Brașov), Andrei Constantinescu (București).

ACS Poli Timișoara: Miguel BIANCONI, Gabriel Cristian VAŞVARI, Alexandru MUNTEANU, Cristian Costel MELINTE, Cătălin Petre DOMAN, Vasile Marius CURILEAC, Valentin Iulian CREȚU, Alexandru Teofil CIUCUR, Cosmin Marian BÂRNOI, Cristian BOCŞAN, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Josip ŠOLJIĆ, Ivan ĆURJURIĆ, Cătălin George STRATON, Lucian Cosmin OPREA, Sebastian MAILAT, Denis Grațian HARUŢ.

Concordia Chiajna: Marian CRISTESCU, Paul Ștefan BATIN, Tha'er Fayed BAWAB, Dan Mihai BUCȘĂ, Claudiu Vasile BUMBA, Alessandro CAPARCO, Nicușor FOTA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Andrei Ovidiu MARC, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Stjepan BABIĆ, Cristian Ionuț BUD, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Octavian Ronaldo DEACONU, Alin DOBROSAVLEVICI, Vasile GHEORGHE, Marius George PENA.

GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Claudiu Vasile BUMBA (mijlocaș stânga). In minutul 29 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Cosmin Marian BÂRNOI si intra Sebastian MAILAT
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Tha'er Fayed BAWAB si intra Stjepan BABIĆ
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Petre DOMAN si intra Ivan ĆURJURIĆ
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Cristian Ionuț BUD
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Josip ŠOLJIĆ
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alessandro CAPARCO
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Claudiu Vasile BUMBA (mijlocaș stânga). In minutul 80 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Concordia Chiajna, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Paul Ștefan BATIN (atacant). In minutul 83 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Concordia Chiajna, scorul devine 0 - 3.
In minutul 86, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra Marius George PENA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.

0 - 1 29’ Claudiu BUMBA
30’ Dan BUCȘĂ
Valentin CREȚU 35’
Cosmin BÂRNOI
Sebastian MAILAT
57’
66’ Tha'er BAWAB
Stjepan BABIĆ
Cătălin DOMAN
Ivan ĆURJURIĆ
66’
Andrei ARTEAN 67’
70’ Marian CRISTESCU
72’ Marian CRISTESCU
Cristian BUD
Gabriel VAȘVARI
Josip ŠOLJIĆ
72’
76’ Alesandro CAPARCO
0 - 2 80’ Claudiu BUMBA
0 - 3 83’ Paul BATIN