Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Adrian Popescu (Craiova), Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 1616

Meciul din data 16.10.2017 dintre echipele Dinamo București si Juventus București se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 1616 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Popescu (Craiova), Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj).

Dinamo București: Paul Viorel ANTON, Diogo Ferreira SALOMÃO, José Antonio ROMERA Navarro, Jaime Manuel PENEDO Cano, Adam NEMEC, Giorgos KATSIKAS, Sergiu Cătălin HANCA, Steliano FILIP, Alin DUDEA, Valentin Ionuţ COSTACHE, May Sphiwe MAHLANGU si rezervele: Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO, Maximiliano Fernando OLIVA, Filipe Guterres NASCIMENTO, Laurențiu Nicolae CORBU, Jérémy Loteteka BOKILA.

Juventus București: Liviu Dorin BĂJENARU, Valentin BĂRBULESCU, George CĂLINȚARU, Virgil Andrei DRĂGHIA, Mădălin Licuţă MIHĂESCU, Alexandru Constantin BENGA, Simon Moise MĂZĂRACHE, Ciprian Cătălin PETRE, WALACE da Silva, Florin Bogdan ŞTEFAN, Marian Dean BEȚA si rezervele: Ovidiu MORARIU, Iulian CARABELA, Nika DZALAMIDZE, Ivan SESAR, Relu Marian STOIAN, Alexandru Florian ZAHARIA, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Giorgos KATSIKAS (fundaș central). In minutul 44 al partidei dintre Dinamo București si Juventus București, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Giorgos KATSIKAS (fundaș central). In minutul 50 al partidei dintre Dinamo București si Juventus București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra Nika DZALAMIDZE
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Liviu Dorin BĂJENARU si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Jérémy Loteteka BOKILA
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Valentin BĂRBULESCU si intra Ivan SESAR
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Paul Viorel ANTON si intra Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 79, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Rivaldo Vítor Borba Ferreira Júnior RIVALDINHO
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Ionuţ COSTACHE (extremă dreapta). In minutul 80 al partidei dintre Dinamo București si Juventus București, scorul devine 3 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Dinamo București.

2 - 0 Giorgos KATSIKAS 50’
60’ Ciprian PETRE
Nika DZALAMIDZE
61’ Liviu BĂJENARU
Cătălin ŢÂRĂ
Sergiu HANCA
Jérémy BOKILA
68’
73’ Valentin BĂRBULESCU